Овес

Овес – однорічна культурна рослина, що відноситься до сімейства злакових, яке має дуже потужний корінь. Його корисні властивості відомі з незапам'ятних часів і саме з цієї причини овес дуже популярний в народній медицині. Найчастіше це рослина вирощується в країнах Східної і Західної Європи. Звичайна каша з вівса дуже корисна для людей, які страждають проблемою надмірної ваги і всілякими проблемами з травною системою. У ній міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, при цьому калорійність її становить всього лише 100 ккал на 100 г готового продукту. Ця їжа дуже багата вуглеводами, їх вміст у вівсянці становить понад 60%, тому каша рекомендується фізично активним людям.

Корисні властивості вівса

До складу цього чудодійного продукту входять вітамін групи В, А, РР, Е, Н. Варто відзначити, що овес містить в собі і такі елементи хімічної таблиці як хлор, кремній, фосфор, магній, холін і кальцій. До його складу входять і вольфрам, сірка, йод, бор, марганець, молібден, мідь, олово, фтор, титан, селен, цирконій, цинк, титан і стронцій.

Якщо говорити про вітамінах, то найбільше у вівсі саме вітаміну B3, який по-іншому називають пантеноловой кислотою. Саме ця кислота і здатна прискорити обмін речовин в організмі і звичайно ж перетравлення їжі. Якщо цього вітаміну недостатньо, то відчувається занепад сил, млявість, зрідка оніміння пальців на ногах. Вітамін В3 дуже чутливий до підвищення температур, тому при нагріванні його втрати можуть досягати 50%.

У цього продукту багато корисних властивостей. Наприклад, він дуже багата кремнієм, який відіграє важливу роль у створенні сполучної тканини і в загальному життєзабезпеченні людського організму. Його недолік може стати причиною атеросклерозу. З віком кількість кремнію в організмі знижується, що призводить до зниження міцності кісток. До того ж цей елемент зміцнює стінки судин, істотно підвищує імунітет і допомагає зберегти здоров'я опорно-рухового апарату.

У вівсі також міститься калій, який регулює кислотний баланс крові і поліпшує роботу серця. Фосфор позитивно впливає на роботу нирок і стимулює м'язову і розумову діяльність. Магній регулює роботу нервових тканин, допомагає швидкому обміну вуглеводів.

Про корисні властивості вівса можна говорити нескінченно. Продукти з нього незамінні в дієтичному харчуванні, вони не дратують ніжну слизову оболонку шлунку, що благотворно впливають на роботу підшлункової залози, сприяє швидкому засвоєнню жирів. Випадків, коли лікарі рекомендують вживати цей продукт безліч.

Шкода вівса

Овес небезпечний для людей, які страждають непереносимістю злаків (целіакія). Якщо каші і киселі вживати у великих кількостях, то це, швидше за все теж принесе більше шкоди, ніж користі, адже в цьому продукті міститься фитиновая кислота, яка накопичуючись в організмі, вимиває кальцій з кісткової тканини.

Вівсяна каша швидкого приготування не приносить такої користі як цілісні вівсяні пластівці. Після термообробки вітаміни з неї практично зникають. Крім того така вівсянка не регулює обмін речовин і не забезпечує людський організм необхідною енергією.

Перед застосуванням вівса обов'язково врахуйте, що в розмоченому вигляді він протипоказаний при серцевій і нирковій недостатності і, звичайно ж, при індивідуальній непереносимості.

Медики дослідили шкоду і користь даного продукту, і прийшли до висновку, що вівсянка не має жодних протипоказань. Вівсяну кашу можна їсти хоч щодня, головне не зловживати їй, і не переїдати.

Читай також: