Перепелині яйця

Перепелині яйця останнім часом користуються великою популярністю. Ці маленькі строкаті яєчка використовуються для приготування вишуканих страв і звичайних омлетів. Їх рекомендують спортсменам, дітям, вагітним і всім, хто відчуває підвищене навантаження на організм або стикається з несприятливими умовами зовнішнього середовища. Завдяки своєму унікальному складу і яскравим смаком яйця перепілок успішно замінюють більш звичні курячі яйця. Але завжди потрібно пам'ятати, що як і інші «чарівні» продукти харчування, вони можуть бути як корисними, так і шкідливими, в залежності від того, хто, як і в яких кількостях їх вживає.

Корисні властивості перепелиних яєць

Поживна цінність перепелиних та курячих яєць схожа, але не однакова. Перепелині яйця містять більше калорій за рахунок більшого відсоткового співвідношення жовтка до білку, і більш жирної жовткової маси. Строго кажучи, за своїм складом ці невеликі яєчка ближче до... червоній ікрі, ніж до курячим яйцям.

Однак, що стосується змісту вітамінів і мікроелементів, то тут у перепелиних яєць практично немає конкурентів. В яйцях перепілок можна знайти вітаміни B12, B2, B1, A, а кількість заліза, фосфору, цинку, марганцю та кальцію значно перевищує аналогічний зміст мікроелементів в курячих яйцях. Саме тому перепелині яйця називають продуктом краси – їх вітамінно-мінеральний склад сприяє прискоренню окисно-відновних процесів у клітинах шкіри і допомагає вживають їх людям виглядати молодше. Таким чином, перепелині яйця є не тільки цінним продуктом харчування, але і справжньою панацеєю від багатьох хвороб.

Вживання перепелиних яєць показано при анемії, захворюваннях шлунка, зниження імунітету, гіпертонії, цукровому діабеті. Також вони дуже корисні для дітей, так як сприяють розвитку мозку, правильному росту кісткових тканин. Наприклад, у Японії кожний школяр раз на день повинен з'їдати як мінімум два яйця перепілки.

Найбільш корисно вживати сирі перепелині яйця, наприклад, вранці перед сніданком. Обов'язково витримайте 15-30 хвилин до їжі, а головне – до приймання гарячих напоїв. Це допоможе організму краще їх засвоїти. Для лікування певних розладів у народній медицині існують конкретні рецепти з використанням яєць перепілок. Так, для лікування астми треба змішати сире яйце з медом. Приймати його слід 40 днів, потім, по закінченню двох тижнів, курс можна повторити.

Перепелині яйця відмінно допомагають зняти високу температуру. Для приготування цілющої суміші 5 сирих яєць виливають у ємність, туди ж додають приблизно 100 г горілки, 1 ст. л. цукру. Всі інгредієнти ретельно перемішують і випивають суміш великими ковтками. Увага! Рецепт протипоказаний при захворюваннях печінки та схильності до алкоголізму.

Перепелині яйця застосовують для приготування мазей. Так для лікування хвороб опорно-рухового апарату використовується наступний рецепт: 5 сирих яєць заливають оцтовою есенцією і настоюють 2 дні до повного розчинення яєць. Потім додають 100 г вершкового масла і вимішують. Готової маззю натирають суглоби, зв'язки або напружені, болять м'язи.

Шкода перепелиних яєць

Незважаючи на незаперечну користь перепелиних яєць, вони мають і деякі протипоказання. Найбільше побоювання у лікарів викликає вживання в їжу сирих яєць, так як вони можуть бути джерелом сальмонели. Тому рекомендується купувати перепелині яйця лише у перевіреного виробника і обов'язково зберігати їх правильно.

Також перепелині яйця, а точніше білок, який входить до їх складу, може спровокувати алергічні реакції. Іноді зустрічається і індивідуальна непереносимість продукту «з боку» кишечника, а простіше кажучи, діарея після вживання сирих або зварених в «мішечок» яєць. У цьому випадку важливо якомога раніше звернутися до лікаря, адже подібні симптоми можуть бути притаманні й сальмонеллезу.

Читай також: