Питна дієта

Питна дієта – справжній феномен. Вам абсолютно не потрібні екзотичні продукти або довгі місяці самообмежень, щоб прибрати приблизно 4-10 см в області талії. Такий ефект обумовлений повною відмовою від твердої їжі. Калорії ви будете отримувати з соків, напоїв, молочних продуктів і молока, а також (іноді) морозива. Існує кілька варіантів питних від строгих дієт веганских і «сироїдних» до цілком гурманських раціонів з шоколадним молоком і йогуртами-смузі. Прихильниці цього способу зниження ваги відзначають, що почуття голоду йде приблизно на 3-4 день суворого дотримання раціону «пиття», а результати тримаються довго, якщо не переїдати після. Що ж і як пити?

Меню питної дієти

Меню «народної» питної дієти дуже просте – пий, все, що п'ється, тільки якщо це не солодка газована вода, і не алкогольний напій. Таким чином, раціон може складатися з овочевих супів-пюре, соків, смузі з овочів, фруктів, і навіть магазинних питних йогуртів. В деяких версіях дієти рекомендується обмежувати обсяг напоїв з калоріями до 2 л на добу. Решта кількість рідини слід покривати за рахунок води без газу. Найчастіше радять пити їжу» кожні 2 години по 200 мл, щоб не зазнавати нападів голоду та слабкості.

З вегетарианско-сироїдних варіантів найбільш популярна дієта «Соковитий Бенкет». Іноді її називають дієтою на зелених коктейлях, втім, автор рецептів зелених коктейлів Вікторія Бутенко повністю заперечує свою причетність до твору «питної» дієти. Зміст соковитого бенкету – не в обмеженні калорій, а в «розвантаження» ШКТ від перетравлення твердої їжі і введення в раціон деяких біологічно активних продуктів. Фактично, охочим схуднути належить готувати смузі, до складу яких завжди входить 100 г екстракту хлорели або сировини водорості спіруліна платенсис, або свіжого пирію, а також 2 фрукта і 200 г будь-яких ягід на розсуд питущого. Вживати такі коктейлі слід 2-6 разів на день, залежно від апетиту. Обсяг порції не перевищує зазвичай 350 мл.

Вихід з питною дієти

Вихід з питною дієти повинен бути поступовим. Якщо ви витримали 2 тижні питної, слід виходити 1 місяць, тобто співвідношення термінів дієти і виходу становить 1 до 2. У перший тиждень рекомендується замінити ранкове питво на 200 г каші на воді з вівсянки або будь-якого іншого «слизового» зерна (манка, гречані пластівці, толокно, талкан). Після вживання каші без солі слід на 2-3 години утриматися від їжі і пиття. На другий тиждень ви можете замінити кашу довільним стравою для сніданку, а на обід замість пиття з'їсти порцію каші. Вечеря залишається питним. На третьому тижні сніданок ми замінюємо питвом, обід кашею, а на вечерю їмо будь-які фрукти або овочі, багаті водою і клітковиною, але без масла.

На четвертому тижні слід замінити обідню кашу на поєднання м'яса або риби і невеликої кількості зернових з овочевим салатом, а на вечерю обмежитися кефіром і фруктом. До п'ятої тижня ви можете відмовитися від «питних сніданків» на користь інших здорових аналогів.

Результати і відгуки про питну дієті

Результати питної дієти можуть бути вельми неоднозначні. Насамперед, ви можете... не схуднути ні на грам. Калорійність харчування ще ніхто не відміняв, а пиття шейків з макдональдса складно назвати дієтою для схуднення. Так що для справжнього позбавлення від жиру варто, все таки, дивитися, що ви п'єте і намагатися вживати 1200-1400 ккал в добу, не більше.

Пристрасть до солодких напоїв може викликати підвищення рівня цукру в крові і переддіабетичним станом при наявності схильності до нього. Нерідкі наслідки з боку ШКТ начебто запорів. Медики всі як один не схвалюють питну дієту і радять обмежитися парою «рідких» розвантажувальних днів в місяць. Втім, якщо вас не переконати, вибирайте дієту зі смузі або просто кефірно-фруктові розвантаження, а не харчування солодкими коктейлями і штучними йогуртами з магазину.

Важливо: перш ніж сісти на питну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: