Піколінат хрому

Хром відіграє важливу роль у вуглеводному і жировому обміні. Зазвичай дефіцит цього мікроелемента в харчуванні виражається в підвищеній тривожності або, навпаки, апатії, значному апетиті і «тязі» до солодощів, особливо випічці. У більшості людей харчування, збагачене пиколинатом хрому, викликає стабілізацію рівня цукру крові. Препарати хрому призначають діабетикам і для запобігання цього захворювання. Клінічно доведені профілактичні властивості хрому щодо хвороби Паркінсона, а також захворювань, пов'язаних з підвищенням рівня холестерину. Але щодо «жиросжигающих» властивостей медики не мають єдиної думки.

Чому піколінат хрому варто застосовувати для схуднення

Доведено, що більше половини дорослого населення нашої країни відчувають дефіцит хрому. Раціон пересічної людини, за статистикою, на 40-50% складається з джерел простих вуглеводів. Солодкі перекуси, цукор в напої, фруктоза в «умовно корисних» аптечних батончиках і сухофрукти, солодкі добавки для соусів – все це змушує людину постійно боротися з нападами голоду, і систематично переїдати. Зазвичай подібне харчування – данина традиції, звичка ніяк не пов'язана з нестачею тих чи інших компонентів їжі. Але «булочно-картопляний» раціон не містить достатньої кількості хрому, і напади голоду та слабкості тільки посилюються.

Для зниження ваги більшість дієтологів рекомендують замінити прості вуглеводи складними – солодощі повинні поступитися місцем фруктам, а булки – каш з цільного зерна. На тлі такої зміни добавка піколіната хрому може допомогти в схудненні, блокуючи напади голоду. Крім того, хром надає позитивний вплив на процеси відновлення м'язів, що, в цілому, призводить до прискорення обміну речовин. Простіше кажучи, для схуднення з пиколинатом хрому потрібно три доданків:

* Дієта на продуктах з низьким глікемічним індексом;

* Посильна фізкультура;

* Загальний енергетичний дефіцит – контроль порцій, перехід на збалансований науково обґрунтований раціон.

Більшість виробників Бадів з хромом вказують, що препарат здатний знизити тягу до солодкого, але тактовно замовчують про те, що для початку потрібно виключити прості вуглеводи, і тільки потім можна приймати добавку. У більшості випадків, препарати хрому допомагають дотримуватися дієти і не відволікатися на солодке.

Чому деякі люди проти піколіната хрому для схуднення

Противники хрому вказують на 2 факти:

* Дана речовина провокує набір м'язової маси, а не зниження ваги;

* Дозування складно розрахувати, а прийом дуже великих кількостей хрому веде до отруєння.

З приводу м'язової маси можна помітити одну. Її зростання у більшості жінок не веде до погіршення, а до поліпшення фігури. Крім того, хром стимулює оновлення колагенових волокон шкіри, що забезпечує пружність «проблемних зон» після схуднення, швидку підтяжку грудей. «Накачатися до Шварценеггера», приймаючи препарат хрому, і 2-3 рази в тиждень відвідуючи зал неможливо фізично, тому боятися цього побічного ефекту не варто.

Отруєння хромом можливо, тільки якщо ви будете свідомо перевищувати дозу, зазначену в інструкції. Добова потреба організму в цьому речовині – 400 мікрограмів, у вигляді піколіната хрому. Протипоказаннями є вагітність і лактація, однак менші дози хрому входять у вітамінні комплекси для вагітних, тому протипоказання відноситься до додаткових препаратів, начебто піколіната хрому для схуднення.

Ну а тим, хто не хоче приймати Бади, має сенс їсти яблука, брокколі, печінка, яйця перепелині – продукти багаті цим мікроелементом в природному вигляді.

Читай також: