Проносні продукти

Прості проносні продукти — це речовини, багаті харчовими волокнами. Зазвичай в цій якості рекомендують і молочні продукти-пребіотики, а також різні квашені овочі. Харчові «проносні» безпечні і навіть корисні для здоров'я. Але цього зовсім не можна сказати про численні чаї, відвари та іншої продукції, що використовується без медичних показань бажають схуднути. У цьому контексті відвари нічим не краще медикаментозних проносних засобів. Втім, і серед останніх теж зустрічаються як відносно м'які, так і вимивають всю корисну флору кишківника препарати. Якщо коротко, то проносні не рекомендується застосовувати самостійно без припису кваліфікованого лікаря. І вже тим більше — не можна приймати їх для «очищення організму» та інших примарних цілей, якщо ніяких проблем зі здоров'ям немає.

Користь проносних продуктів

Харчові продукти з послаблюючим ефектом володіють не тільки безпосередньо проносною дією, але і надають комплексний оздоровлюючий ефект:

  • кефір, айран, тан, ряжанка і натуральний сир з корисними пребіотиками сприяють оздоровленню мікрофлори кишечника, покращують травлення і містять деяку кількість білка;
  • квашена капуста, кимчи і мочені яблука багаті клітковиною, і містять відносно мало калорій. Їх вживання сприяє не тільки оздоровленню флори, але і збільшенню обсягу харчового грудки без істотного збільшення калорійності раціону, що допомагає при схудненні теж;
  • висівки — вважається, що для вирішення проблеми закрепів досить включати в раціон 25 м будь-яких зернових висівок;
  • чорнослив, курага, інжир — 8-10 ягід дозволяють домогтися майже такого ж ефекту, як і висівки;
  • оболонки насіння подорожника — дозволяють збільшити обсяг харчової грудки без зайвих калорій;
  • яблука, гарбуз і груша — джерела корисних харчових волокон;
  • цвітна капуста, брюссельська капуста, брокколі, ґрюнколь і темні види зеленого салату — також багаті клітковиною, але містять ще і вітаміни.

Всі продукти, багаті клітковиною регулюють процеси очищення кишечника природним чином, проте і вони можуть викликати ряд проблем. Зокрема, при зловживанні цими продуктами можливі здуття живота, діарея, дискомфорт. Продукти дозуються індивідуально.

Шкода проносних продуктів

Проносні рослинного походження можуть допомогти швидко вирішити проблему запору і зробити це досить ефективно. Сенна і інші проносні трави викликають скорочення гладкої мускулатури кишечника. Тому подібні продукти не рекомендуються вагітним. І навіть абсолютно здоровим людям не рекомендується відразу переходити на відвари, зазвичай спочатку радять змінити харчування. Основний шкоду, яку можуть завдати такі відвари полягає в тому, що вони викликають звикання і блокують природні механізми очищення. В підсумку, людина отримує ще більше проблем з травленням.

Практично всі рослинні проносні викликають дисбактеріоз. Зазвичай стан лікується таблетками начебто бактисуктила, лінексу або інших джерел живих культур. Курс лікування повинен призначити лікар, за результатами аналізів. Підбір засоби проти дисбактеріозу за відгуками про них в інтернеті може призвести до загострення проблеми.

Лікарські препарати викликають звикання, порушення електролітного балансу і можуть сприяти формуванню так званого очисного харчового стереотипу поведінки. Він зазвичай властивий тим, хто незадоволений своєю фігурою. Такі люди систематично намагаються «очистити організм», що призводить до змін психіки і порушень харчової поведінки у підсумку.

Приймати проносні відвари, і тим більше ліки радять тільки тим, хто вже їсть не менше 4-6 порцій овочів і фруктів кожен день, ввів у раціон грубу кашу, і злакові, але все це поки що не допомогло. Звичайно самим м'яким проносним з лікарських визнаються не відвари сени, а препарати у формі мікроклізм. Їх і призначають для боротьби з запорами.

Проносні продукти для схуднення

Прийом проносних продуктів для схуднення — досить безглузде заняття. По суті, це просто один із способів зменшити цифри на вагах, але не втратити зайвий жир і ніяк не вплинути на зовнішній вигляд.

Зазвичай прийнято вважати, що «очищення» кишечника проносними допомагає в майбутньому дотримуватися більш суворої дієти. Насправді, можна добитися строго протилежного ефекту. У деяких людей будь-фізичний дискомфорт, що триває досить тривалий час, здатний спровокувати переїдання. У інших, навпаки, це може викликати порожнисту втрату апетиту. Що, до речі, теж не надто добре. Приймає проносне на постійній основі людина неминуче втрачає вітаміни і мінеральні речовини. Нездорово відсутній апетит не дозволяє отримати хоч щось з їжі. Все це виснажує організм і може призвести до численних захворювань. Здорові невеликі обмеження раціону в цьому плані набагато більш перспективні. Вони дозволяють зберегти здоров'я, і скинути вагу.

Проносні засоби для схуднення можуть викликати зміни апетиту. Проблема полягає в тому, що якщо організм не засвоює вітаміни і мінеральні речовини, може істотно підвищуватися апетит. Деякі вчені, до речі, вважають, що тяга до шоколаду, солодощів і випічки провокується дефіцитом вітамінів та мінералів у харчуванні. Це, звичайно, жодним чином не допомагає схуднути, і негативний ефект цього легко може переважити всі «вигоди» від швидкого зниження ваги за рахунок виведення вмісту кишечника і води.

Категорично не можна вживати проносні, якщо тренуєшся, тим більше, якщо заняття фітнесом носять інтенсивний характер.

«Хронічний» прийом проносного зазвичай викликає звикання. У підсумку, коли препарати скасовуються, людині доводиться докласти значних зусиль, щоб відновити травлення. Іноді потрібна спеціальна дієта, а в деяких випадках — лікарські проносні в комбінації з нею.

Тривалий прийом проносних веде до авітамінозу, дефіциту мінеральних речовин, ослаблення імунітету, і підвищеної захворюваності різними вірусними захворюваннями. В цілому, для схуднення проносні не рекомендуються професіоналами медицини і фітнесу.

Відео по темі

Читай також: