Психокорекція ваги

У нашій країні до всього з приставкою «психо-» традиційно ставляться насторожено. В силу мовних традицій, все це асоціюється з душевними захворювань. А між іншим, на Заході психокорекція ваги обганяє в списку популярних способів схуднути навіть традиційно улюблені там низьковуглеводні дієти. Що таке психокорекція і куди можна звернутися «у нас», щоб так схуднути?

Психокорекція ваги — а чому не дієта

Спочатку дайте відповідь чесно, на скількох дієтах ви сиділи? У середній сучасної жінки їх список може вимірюватися навіть двозначним числом. А тепер зізнайтеся, скільки дієт ви довели до логічного завершення? Ймовірно, цифра вже не буде такою великою. Основна проблема дієт полягає в тому, що більшість з них не тільки вигадливі і суворі, але і взагалі складно сумісні з нормальним життям. А ось психокорекція ваги здатна зробити для вас більше – ви дізнаєтеся особисті причини, за якими переїдаєте, і зможете по-справжньому змінити своє життя так, що дієта вже не буде вам необхідна.

Більшість методик психокорекції ваги поєднують лікування з помірним низькокалорійним харчуванням, але «на дієту» лікар посадить вас поступово. Для початку, давайте перевіримо, чи вам потрібна психокорекція, або причина повноти – просте неувага до власного раціону.

Зазвичай, корекція необхідна тим, хто:

1. Схильний до емоційного харчування: купує шоколадку, щоб підбадьорити себе після важкого дня, їсть морозиво із-за розладу, або просто вважає їжу «останньою радістю життя»;

2. Має завищені очікування щодо постаті – у що б то не стало прагне важить 45 кілограмів, і ні грама більше, незважаючи на широку грудну клітку і значні стегна;

3. Має проблеми й страхи, пов'язані з міжособистісними відносинами, зокрема, з сексом, родиною, партнерськими відносинами;

4. Впевнений, що не зможе схуднути ніколи, так як має слабку силу волі.

Як правило, навіть наявність однієї з цих ознак свідчить про те, що переїдання поступово переростає з шкідливої звички «по недомислу» в справжню залежність. У цьому випадку, психокорекція ваги може допомогти.

Методи психокорекції ваги

У нашій країні під цим терміном, передусім, мають на увазі діяльність мережі клінік схуднення «Доктор Борменталь». У рекламі ці заклади обіцяють схуднення без заборон. Типова робота будується так:

1. Ви проходите кілька простих психологічних тестів і «обмір-завіс»;

2. Ви приходите в групу, де з вами обговорюють життєві проблеми і призводять вас до думки про те, чому ви переїдаєте;

3. Вам видається список низькокалорійних продуктів і пояснюється, як рахувати калорії;

4. В групі ви продовжуєте ділитися «перипетіями» свого схуднення, додатково отримуєте похвалу або осуд від малознайомих людей;

5. Ви худнете природним шляхом за рахунок зменшення калорійності харчування.

У загальному і цілому, терапія Борменталя досить типова – більшу частину проблем там пояснюють відхилення в емоційній і сексуальній сфері, а просто кажучи, запереченням своєї сексуальності через небажання переживати неприємні психологічно моменти в разі проблем з відносинами.

Другий метод психокорекції проводиться в клініці доктора Васютіна. Цей метод заснований на роботі з підсвідомістю пацієнта. Доктор переконаний, що якщо не «домовитися» з підсвідомістю, не переконати його в тому, що немає ніякої небезпеки з-за зниження ваги, можна зіткнутися з серйозними перешкодами в схудненні. У своїй роботі лікар використовує гіпноз, і інші психотерапевтичні методи. В цілому, ця методика більш дорога і підходить для індивідуальної терапії.

Однак не варто думати, що психотерапія зайвої ваги і переїдання проводиться тільки в цих клініках. Подібним часто займаються приватні психотерапевти, спеціалісти, просто в силу стереотипів ми уникаємо звернення до них.

Читай також: