Пунктирне харчування

Пунктирне харчування – стиль дієти, при якому дні суворих обмежень чергуються з відносно спокійними в харчовому відношенні періодами. Методика застосовується для того, щоб прискорити обмін речовин і зняти негативне ставлення до стриманості від надлишкового харчування як способу схуднення. Прийшла ця дієта до нас з професійного спорту, вона практикується іноді в художній гімнастиці. Зазвичай для зниження ваги рекомендують чергувати дні живлення в межах цифри власного основного обміну речовин і розвантажувальні дні, які становлять приблизно третина чи дві третини від «основного» раціону. Як же скласти «пунктири» особисто для себе?

Популярні омани про пунктирном харчуванні

Часто говорять, що дана дієта – ні що інше, як харчова вседозволеність кожен перший день, і розвантажувальний день кожен другий. Насправді ж, якщо ви будете старанно переїдати, а потім «розвантажуватися», нічого крім порушення харчової поведінки і зацикленості на процесі живлення не вийде. Справа в тому, що організм буде успішно запасати надлишки першого дня і витрачати їх під час голодування», а через пару-трійку тижнів він настільки добре пристосуватися до подібного харчування, що худнути ви перестанете зовсім. Крім того, існують дані, що людина може набирати вагу при такому режимі харчування, якщо він «за сумою двох днів» їсть більше, ніж витрачає. Так що бездумний підхід досить погано відбивається на фігурі, і якщо ви не готові вважати калорії, жири і вуглеводи, а також записувати все, що з'їли в щоденник, краще відмовитися від «штриха» відразу ж.

Пунктирне харчування — складаємо план

Для початку знайдіть одну з популярних формул розрахунку основного обміну речовин, самий простий спосіб обчислити його для жінок – цифру помножити ідеального ваги в кілограмах на 30. Професійні спортсменки або серйозні любительки силового фітнесу можуть помножити на 33, так як їх організмам потрібно більше калорій. Саме стільки ви і повинні будете з'їдати в перший день пунктиру, так званий «завантажувальний» день. Якщо на цю добу припадає силове тренування або інтервальна аеробне тренування, можна підвищити калорійність ще на 300-400 ккал. В ідеалі, важке тренування повинна відбутися саме в першій половині завантажувальний» дня. Що є? Дотримуйтеся стандартних рекомендацій фітнес-дієти – основні продукти харчування повинні бути натуральними і приготованими без жиру. Вибирайте морепродукти, курячі грудки, гречку, коричневий рис, овочі і знежирені молочні продукти, ну а фрукти обмежте парою штук в день. Нехай це будуть яблука, грейпфрути, ківі, груші або апельсини.

На наступний день вам потрібно буде розділити калорійність попереднього дня на три. Якщо ви не займаєтеся спортом, треба «з'їсти» одну третину калорій, якщо тренуєтеся в системі – дві третини. Зазвичай рекомендують влаштовувати розвантажувальний день на якомусь одному продукті. Однак якщо ви погано переносите такі обмеження можна просто зменшити порції. Припустимо, приберіть з раціону зернові і фрукти, і залиште тільки овочі, нежирний білок і напої без калорій.

Незважаючи на гадану розумність, такої дієти не слід дотримуватися довше, ніж 2-3 тижні. Її потрібно використовувати, коли залишилося «добити» останні кілограм-два або трохи схуднути до певної події. Не забувайте, що вітаміни приймати потрібно обов'язково, а тренування тільки підсилять ефект від даного режиму. І постарайтеся налагодити такий раціон, при якому ви не будете поправлятися в майбутньому, так як повторювати експеримент частіше, ніж один раз на рік не рекомендується.

Читай також: