Радянська дієта

Словами «радянська дієта» часто називають дієтичний стіл номер 8 по Певзнеру. Прісні нежирні страви, повне виключення спецій, зате купа каш і хліба, ця дієта допомогла багатьом, але вона не була єдиною. Крім неї в Радянському Союзі було ще багато гідних сучасних сайтів про схуднення зразків. Наші мами збирали дієти з так званих жіночих календарів, журналів і газет. Рідко в якій хаті немає старої зошити з вирізками і купою рецептів. Розглянемо найбільш цікаві радянські дієти.

Радянська дієта для швидкого схуднення на тиждень

Іноді цей раціон називають «дієтою космонавтів» або «дієтою астронавтів». Більш широко відома вона під назвою «дієта моєї бабусі». Являє собою типову білкову семиденку. Правда, сьогодні ми можемо не мучитися з піджаркою м'яса на сухій сковорідці, а запустити пароварку, принципових змін від цього раціон не зазнає.

Сніданок: чай чорний з замінником цукру (тоді в ходу був сахарин, що має сильний проносний ефект. Якщо ви не боїтеся додати трохи вуглеводів в раціон, можете взяти сорбіт, результат буде приблизно такий же). 100 г сиру. (мається на увазі звичайний сичужний сир «Російський», «Пошехонський» тощо).

 • Обід: 100 г яловичини на сухій сковорідці, огірок.
 • Вечеря: 2 яйця, 1 помідор, або 100 г вареної ковбаси також з помідором.

Існують «версії» цієї дієти з куркою замість яловичини, і рибою замість «ковбасного вечері». Суть не міняється – схуднення викликає різке виняток вуглеводистих продуктів, які затримують в організмі воду. Дієта може бути шкідлива при захворюваннях нирок, печінки, серця, шлунку. Майже напевно таке схуднення провокує запор, так що сучасні приверженки білкових дієт їдять ще й порошкові висівки разом зі сніданком.

Дієта радянських манекенниць

Цей раціон придумала Еліна Згуриди, досить відома радянська модель вісімдесятих. Дієта призначена для екстреного скинути 3-5 кг, дотримуватися її слід не довше 3 днів.

 • Через півгодини після підйому: 1 яйце некруто.
 • «Плюс 3 години» – стандартна пачка 0% сиру, чай або кава. Сучасниць треба нагадати, що тоді за Гостом в пачці повинно було бути 175 р сиру, а не 200, як сьогодні.
 • «Плюс 3 години» – шматок відвареної яловичини, в оригіналі «один антрекот». Якщо орієнтуватися на закладів громадського радянські порції, приблизно 180г. Пити можна чай/кава без цукру.
 • «Плюс 3 години» – ще 1 яйце некруто.
 • «Плюс 3 години» – повторюємо сирний прийом їжі.

Повторювати таку дієту рекомендувалося не частіше 1 разу в місяць. Сьогодні щось подібне пропонує іменитий П'єр Дюкан на першій стадії своєї дієти. Якщо ви вирішили сісти на дієту радянських манекенниць», можете запозичити у Дюка вихід з білкової дієти – кілька тижнів на чергуванні білкових та білково-овочевих днів, потім поступове повернення гречки/рису/вівсянки, висівкового хліба і фруктів у раціон.

Заборонена «модельно-радянська» дієта тим, хто страждає від захворювань нирок, печінки, шлунка, серця, і розладів харчової поведінки.

Радянська дієта шейпінг-спортсменок

Так, просте «махання ногами для схуднення» в СРСР було спортом. Шейпінг навіть мав свою Федерацію. І офіційну дієту для зниження ваги (вона ж «катаболическая»). Дієта, строго кажучи, розраховувалася індивідуально кожній дівчині. Ось що отримала б панночка вагою 70 кг, бажає важити 60 кг:

 • 2 чайні ложки варення або меду;
 • 2 столові ложки домашнього сиру;
 • 170 мл кефіру або молока;
 • чайна ложка сметани або майонезу;
 • 6 столових ложок крупи у відвареному вигляді;
 • 100 г нежирного м'яса/риби;
 • 500-600 г овочів в тушкованому або відвареному вигляді;
 • 200-300 г фруктів або ягід по сезону.

Загалом, в СРСР все було практично як сьогодні – і білкові, і екстрені і низькокалорійні дієти були присутні. А крім того, досить розповсюджений був масовий спорт, і не які-небудь прогулянки з примусу від одного магазину до іншого, а цілком собі нормальний біг, плавання, і шейпінг.

Важливо: перш ніж сісти на радянську дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: