Ройбуш

Популярний останнім часом напій ройбуш робиться зовсім не з чорного чаю з карамельним ароматизатором, як думають деякі. Насправді, приємний настій і «цукерковий» аромат дає нам однойменний південноафриканський чагарник. Цінний напій, насамперед, тим, що не містить кофеїну і танінів, а значить, не збуджує нервову систему, і не перешкоджає природному відновленню. Втім, це не єдине корисне властивість ройбуша, відоме людству.

Корисні властивості ройбуша

На відміну від звичайного чаю ройбуш натуральний багатий аскорбіновою кислотою. Вона є потужним антиоксидантом, і здатна не тільки підтримати імунітет в пору застуд, але і поліпшити всі відновні процеси в організмі. Часто ройбуш називають адаптогеном. Це рослина, звичайно, не таке сильне, як, наприклад, левзея або родіола рожева, але цілком здатна підтримати анаболічні процеси в організмі людини, який активно займається фізичними навантаженнями.

Виключно багатий мінеральний склад ройбуша – калій, фтор, кальцій, залізо, марганець і цинк містяться в ньому. Причому, поєднання заліза з вітаміном с визнається сучасною наукою найбільш перспективним у плані засвоюваності. Так що природа подбала про любителів карамельного настою, і дарує їм цілком натуральний засіб для прискорення метаболізму та поліпшення якості крові.

Регулярний прийом ройбуша дозволяє коригувати залізодефіцитну анемію, за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря, та вживання інших продуктів, багатих залізом. На відміну від інших чайних напоїв, ройбуш не перешкоджає засвоєнню мікроелементів з яблук, гречки, морепродуктів, печінки та інших рекомендованих при анемії видів їжі.

Багатий мінеральний склад сприяє зміцненню зубів і кісткової системи. Регулярне вживання ройбуша здатне трохи прискорити метаболізм, за рахунок повного задоволення потреби організму в мінеральних речовинах. Досить часто рекомендують включати цей напій у раціон на низькокалорійних дієтах. Це має сенс – людина не лише отримує мікроелементи додатково, але і балує себе по-справжньому смачним напоєм. До речі, ройбуш чудово поєднується з натуральним підсолоджувачем стевією, і приглушує «трав'яний» присмак, властивий стевиозиду.

Чашка ройбуша може замінити десерт, і її цілком можна дозволити собі на ніч. Вся справа в тому, що продукт не містить стимулюють нервову систему речовин, та не викликає безсоння. У народній медицині Африки відвар ройбуша, навпаки, використовується як заспокійливий нерви і покращує сон засіб.

Народні ж рецепти рекомендують пиття цього настою вагітним, годуючим матерям і дітям. Адже нічого такого, що б було протипоказано їм, чай не містить. У «зелених» аптеках можна знайти і спеціальний чай для посилення лактації – з суничного листа і ройбуша. На відміну від «традиційного рецепту» – чорний чай з жирним молоком і цукром – він ніяк не відбивається на енергетичному балансі, і не здатний викликати набряки і збільшення ваги. Так що його можуть пити навіть ті мами, які вже взялися за зниження ваги після вагітності.

Відвар ройбуша містить натуральне речовина, що нагадує по своїй дії антибіотики. Він здатний боротися з хвороботворними бактеріями, і тому рекомендується всім, хто «підхопив» харчове отруєння або кишкову инфецию.

Продукт використовується як народний засіб від похмілля. У цьому випадку, допомагає якраз аскорбінка і мінерали, а також те, що рідина з цим напоєм засвоюється краще, ніж з традиційних чаю і кави. Питво ройбуша допомагає обезвоженному організму справитися з «навалою» алкогольних токсинів, а людині – відчути себе краще за лічені години.

Дуже важливо правильно заварювати ройбуш . На 250 мл води температурою 90 градусів береться близько 6 гр (1 чайна ложка з невеликою гіркою) сухого ройбуша. Наполягати можна в звичайному заварювальному чайнику, закутаному махровим рушником. Достатньо 10-12 хвилин, щоб ройбуш заварився. Цей корисний напій не слід по російській народній традиції розбавляти «кіпяточком». Так він втрачає велику частину корисних властивостей.

Шкода ройбуша

Як такий, ройбуш нешкідливий. Можлива індивідуальна непереносимість напою, або просто «несхожість характерів» – смак ройбуша або подобається, або ні. Декому він нагадує «вениковый» радянський чай першого сорту, але тут вже нічого не поробиш.

Не слід зловживати ройбушем, особливо з метою заглушити апетит на голодній дієті. Вода, прийнята «понад норму» з цим напоєм відмінно накопичується в тканинах, викликаючи набряки, тому не слід вживати понад 2 л напою в добу.

І, звичайно ж, чай в пакетиках з такою назвою, найчастіше містять ароматизатори і підсилювачі смаку, а не натуральний ройбуш. Так що якщо ви хочете відчути всю користь напою, а не всю силу хімічної промисловості, має сенс купувати чай на вагу в спеціалізованому магазині.

Відео по темі:

Читай також: