Сайклінг

Сайклінг або cycling – високоінтенсивна аеробна групова тренування на велотренажерах. Звучить нудно? Нічого подібного, це один з самих запальних уроків сучасної фітнес-індустрії. Він любимо багатьма голлівудськими зірками і звичайними чоловіками і жінками, які хочуть підтримувати себе у формі і не мають багато вільного часу, щоб витрачати його на спортзал. Звичайній людині достатньо відвідувати заняття 3 рази на тиждень, один урок триває 45-60 хвилин, за цей час спалюється від 600 до 1000 ккал. Вражає? Познайомтеся з сайклінг ближче, і, можливо, ви зможете скинути вагу без строгих дієт, а ще навчитися позбуватися від стресу всього за три години в тиждень. Поїхали?

Кому підходить сайклінг

Сайклінг – воістину унікальний урок. На ньому свою частку навантаження отримають навіть ті, хто в принципі не може займатися аеробікою в групі з-за порушеної координації рухів. Якщо ви відправляєтеся вліво, коли вся група йде вправо, ваш шлях лежить на сайклінг. Новачкові потрібно буде освоїти тільки три базові техніки обертання педалей, віджимання від керма, а також правильну настройку самого велотренажера. Зазвичай на всю «премудрість» йде 5 хвилин перед початком заняття. Просто прийдіть на перший у своєму житті урок раніше і попросіть інструктора допомогти, і все.

В процесі заняття ви будете підсилювати або зменшувати навантаження і міняти техніку обертання по команді інструктора. Порівняно з індивідуальними заняттями, це більш ефективно – на сайкле практично неможливо схалтурити. Однак якщо ви зовсім не займалися фітнесом раніше або перебуваєте в поганій формі, попросіть інструктора показати вам полегшений варіант.

Не рекомендуються заняття сайклінг , якщо є травма колін, попереку і гомілкостопів. Сколіози та порушення постави не є протипоказанням. Навпаки, серії віджимань від керма допоможуть вам зміцнити м'язи спини. Однак якщо ви серйозно хочете накачати мускулатуру, та придбати гарний рельєф, доведеться пару раз на тиждень додатково позайматися в тренажерному залі. Не забудьте попередити інструктора про те, що ви ходите на сайклінг, щоб він склав вам по-справжньому збалансовану програму вправ.

Зазвичай серед протипоказань називають серйозний зайву вагу, ішемію і гіпертонію, однак у кожному конкретному випадку слід вирішувати питання про заняттях зі спортивним лікарем. Вагітні, у принципі, можуть займатися на полегшених режимах, якщо немає відповідного медичного заборони.

Основи сайклінгу

Щоб швидше влитися в команду велосипедистів, вивчіть наступні основні техніки:

* Щоб налаштувати сайкл, підійдіть до нього збоку, підніміть зігнуту в коліні ногу так, щоб стегно стало паралельно підлозі, і виставте висоту сидіння на цей рівень. Відстань від керма до самої вузької «передній» частини сидіння зазвичай дорівнює довжині вашої руки від кінчиків пальців до ліктя. Закручуйте всі регулятори до упору, щоб сидіння і кермо не «провалилися» в самий невідповідний момент;

* Класичне обертання педалей виконується сидячи з прямою спиною, руки трохи спираються на кермо, живіт втягнутий. Чіплятися за кермо не варто, це додаткове навантаження на пальці. Ви повинні одночасно натискати однією ногою на педаль і підтягувати іншою ногою педаль до сідниці. Так досягається максимальне навантаження на м'язи;

* Техніка «танцівниця» виконується стоячи, руки в упорі на кермі, таз не фіксується. Ви повинні наступати спочатку на одну педаль, потім на іншу, дозволяючи тазу рухатися вільно;

* Виконуючи фіксацію стоячи, слід втягнути живіт, випрямитися, напружити сідниці і не розгойдувати таз з боку в бік. Обертання педалей виконується тільки за рахунок м'язів стегон, сідничні м'язи і прес працюють як стабілізатори.

Ну, і наостанок, головне правило сайклінгу – не зупиняйтеся, не робіть різких рухів і не здавайтеся, і ви обов'язково «доїдете» до фігури своєї мрії.

Читай також: