Швидкість схуднення

У сучасній дієтології для бажаючих схуднути розроблені сотні дієт, і практично щодня з'являються все нові і нові методи позбавлення від зайвої ваги. Багато хто впевнені: дієта тим ефективніше, чим швидше йде вагу. Але чи так це насправді?

Є швидкість схуднення тим критерієм, за яким варто оцінювати дієту? Від чого залежить, наскільки швидко втрачається вага?

Що втрачається при швидкому схудненні?

Головна мета будь-якої дієти – втрата жирових відкладень. Але, на жаль, швидкість схуднення аж ніяк не дорівнює цього позбавлення. Швидке схуднення відбувається, в першу чергу, за рахунок втрати рідини (яка настільки ж швидко відновлюється). Слідом за рідинами при швидких жорстких дієтах руйнується м'язова тканина, в якій спалюється значна частина калорій. Це не тільки згубно для здоров'я в цілому, але і висловлюється швидким набором нових кілограмів після завершення дієти. Найсумніше, що втрачена м'язова тканина замінюється жировою, тому самопочуття погіршується, а знову скинути набрані кілограми з кожним разом все складніше. Тому краще всього використовувати здорові дієти, які забезпечують поступову і безпечну швидкість схуднення.

Оптимальна швидкість схуднення

Розрахувати оптимальну швидкість схуднення зовсім не складно. 1 кг жирової тканини по енергетичним витратам становить близько 7700 калорій. За умови, що ви щодня спалюєте калорій на 1100 більше, ніж вводите, ви втрачаєте 1 кг ваги за сім днів:

7 днів х 1100 ккал = 7700 = 1 кг

Ця швидкість схуднення вважається максимально допустимої при здоровій дієті. За умови, що ви дотримуєтеся правил здорового харчування не короткий проміжок часу, а постійно, за рік ви втратите 52 кг. І можете бути впевнені, що цей результат буде з вами назавжди! А от негативних наслідків така дієта не викличе, так як схуднення буде проходити виключно за рахунок втрати жирових відкладень.

Втрата ваги при фізичних вправах

Фізичне навантаження ніколи не дає швидкого результату по втраті ваги. При тренуваннях, насамперед, зміцнюються м'язи і прискорюється метаболізм. Тому схуднення відбувається за рахунок зменшення обсягів: м'язова тканина підтягується, набуває більш чіткі форми. Разом з тим, фізичні вправи допомагають спалювати споживані калорії, що стимулює втрату жирових відкладень без пошкодження м'язової тканини. Цей процес схуднення є більш повільним, але більш здоровим, порівняно з надмірним обмеженням калорій в щоденному раціоні.

Оптимальний дефіцит калорій

Будь-яка програма схуднення спрямована на створення дефіциту калорій. Тобто, для зниження ваги необхідно щодня витрачати більше калорій, ніж організм споживає з їжею. Для безпечної швидкості схуднення оптимальним є 20-25% дефіцит калорій. Точну кількість калорій залежить при цьому від вашого статі, віку, фізичного навантаження. Наприклад, якщо ваш щоденний рівень споживання калорій складає 2000 ккал, вам необхідно перевищити його витрати всього на 500 ккал:

2000 ккал х 0,25 = 500 ккал

Для того щоб створити потрібний дефіцит калорій, ви можете знизити калорійність споживаних страв або застосовувати фізичні вправи. Найкращим варіантом для підтримки здоров'я при схудненні є поєднання цих способів.

Пам'ятайте, що всі наведені цифри є приблизними. Визначити вашу особисту безпечну швидкість схуднення і вибрати спосіб створення дефіциту калорій вам допоможуть знання власного організму і ваші індивідуальні показники.

Читай також: