Сира дієта

Сира дієта або сироїдіння – популярний спосіб очистити організм і скинути зайві кілограми. Існує як вегетаріанський варіант цієї дієти, так і варіант для тих, хто їсть м'ясо і рибу. Сироїди засновують своє вчення про харчування на філософії. Вони вважають, що тільки харчуючись сирими продуктами, людина може підтримувати адекватний рівень життєвої енергії. В принципі, сироїдіння – більше вчення про те, як повернутися до природи, ніж спосіб схуднення. Ну а сира дієта стала настільки популярною, так як сироїди часто стверджують, що за допомогою такого харчування йде тільки дійсно зайва вага, а обмін речовин відновлюється.

Відгуки лікарів про сирої дієти

Сироїдіння – це вчення про оздоровлення організму, яке, втім, не підтримується традиційною медициною. Лікарі вважають, що за роки еволюції людина чудово адаптувався до вживання приготовленої їжі. Більш того, організм більш ефективно засвоює білки з обробленої їжі, а питання про збереження вітамінів в принципі застосовується виключно до овочів і фруктів.

В м'ясі, рибі і яйцях після кулінарної обробки все одно залишається достатня кількість поживних речовин. Щадні способи приготування їжі укупі з вживанням достатньої кількості овочів, фруктів і рідини, здатні змінити ваше здоров'я в кращу сторону.

Епідеміологи знаходять вживання сирого м'яса та риби небезпечним для здоров'я. У м'ясі, особливо в субпродуктах, можуть перебувати небезпечні паразити і збудники серйозних захворювань. Традиційна дієтологія не підтримує ідею про те, що сира дієта краще для схуднення, так як вимагає більше енергії для перетравлення їжі.

Вегетаріанський варіант сирої дієти

Навіть вегетаріанський варіант сирої дієти забороняє яйця і молочні продукти, хоча класичне вегетаріанство і дозволяє їх вживання. Справа в тому, що на думку сироїдів, ці продукти бідні енергетично, та ще й несуть на собі заряд негативу.

Протягом дня на цій дієті можна з'їдати до 2 кг будь-яких овочів і фруктів у сирому вигляді. Так слід чинити протягом 10 днів. Потім варто додати до раціону 50 г горіхів, 50 г сухофруктів. Подібним чином, на думку сироїдів-вегетаріанців, варто харчуватися все життя.

Дієтолог Маріанна Трифонова в одній зі своїх книг розповідає про дівчину, чий кишечник придбав «кишені» для накопичення їжі через надмірну любов до овочів. Її організм просто не міг черпати достатню кількість енергії з овочевого та фруктового харчування, і змушений був «модифікувати» ШКТ. Пам'ятайте, що медики все ще вважають сироїдіння невідповідним способом схуднення і не «сидите» на цій дієті довше, ніж 10 днів протягом півроку.

Варіант сирої дієти для м'ясоїдів

Цю дієту ще називають «дієта кам'яного століття». У зазначений час розпалити багаття означало залучити недружні племена, тому з готуванням ніхто особливо не зв'язувався. Ось і вам пропонується в день до 300 г сирого м'яса або риби плюс овочі та фрукти всіх видів. Показово, що і ця сира дієта забороняє молоко. На думку прихильників такого харчування, в організмі дорослої людини немає ферментів для його переробки.

Зразкове меню:

Сніданок: карпаччо з нежирної яловичини, зелений салат.

Другий сніданок: яблуко або груша.

Обід: будь-яку страву з сирої риби (сашимі, тар-тар), але приготоване без додавання жиру, огірок, помідор.

Перекус: банан або інший солодкий фрукт.

Вечеря: великий салат із сирих овочів з лимонним соком.

Будь-який варіант сирої дієти забороняє солодощі, випічку, алкоголь, чай і кава, так що вам не тільки доведеться харчуватися травичкою, але і пити при цьому водичку.

Важливо: перш ніж сісти на сиру дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: