Сирна дієта

Сирна дієта відноситься до розряду простих і ефективних схем для швидкого схуднення. Перш ніж сідати на неї, варто чітко визначитися з метою. Навіть такий корисний і багатий кальцієм продукт, як сир не призначений для того, щоб стати єдиним продуктом харчування надовго. Ви можете посидіти на дієті 3-5 днів, прибрати зайву «воду», спалити трохи жиру, і після цього перейти до більш здорового і різноманітного раціону. Ті ж, хто скидає останній впертий кілограм, не повинні повністю розслаблятися, досягнувши своєї мети з сиром. Після триденної дієти їм слід повернутися до здорового харчування, і додавати калорійність поступово, буквально по 100-200 ккал у тиждень. Вся справа в тому, що сирна дієта дуже сувора і може викликати невелике уповільнення обміну речовин.

Сирна дієта на 3 дні

Насамперед, вибирайте основний компонент дієти уважно. Не купуйте сир містить рослинні жири, крохмаль або що носить горду назву «сирний продукт». Зайві «вкраплення» цілком можуть нашкодити вашим результатами. Сирна дієта на 3 дні існує в декількох варіантах. Перший – ви берете 600-800 г свіжого сиру 5% жирності, ділите на 5 прийомів їжі і їсте через кожні 2-3 години. Перевага такого підходу в тому, що він забезпечує більш повне засвоєння кальцію. Вчені довели, що невелика кількість молочного жиру тільки на користь в цьому процесі. Пити можна лише воду з лимонним соком, зелений чай або натуральна кава. Солодке на цій дієті заборонено, в тому числі і штучні підсолоджувачі в сир або напої.

Другий варіант – на знежиреному сирі. Можна взяти 800-1000 г сиру і влаштувати 4-5 прийомів їжі. Калорійність раціону буде аналогічною, але білка в знежиреному сирі трохи більше, тому даний варіант розвантаження рекомендується тим, хто регулярно виконує силові вправи, займається фітнесом.

Третій варіант сирної дієти включає додаткові продукти. У перший день ви можете з'їсти на сніданок: 1 яйце некруто, а на обід і вечерю вжити по одній 200 грамової пачки сиру. У другий день сніданок залишається незмінним, а до обідньої порції додається 200 г ягід, можна розморожених. У третій день ви повинні влаштувати розвантаження на 1 кг знежиреного сиру.

Відгуки про сирної дієти

Сирна дієта, судячи з відгуків, нормально переноситься. Це не дивно. Основний продукт багатий білком, ви не будете відчувати сильного почуття голоду або мучитися від незручностей з незвичними продуктами. Купити сир можна в будь-якому магазині, його зручно носити з собою. Крім того, доведено, що кальцій, який міститься в цьому продукті, дещо прискорює обмін речовин. Таким чином, сирна триденка може «зіштовхнути» вага з мертвої точки і послужити хорошим початком дієти. В середньому за 3 дні ви зможете скинути приблизно 1-2 кг ваги.

Але в силу того, що дієта повністю безсольова, більшу частину складе вода. Професійні дієтологи не завжди схвалюють цю дієту, рекомендуючи «новачкам зупинитися не на чисто сирною, а на сирно-яблучної розвантаженні. Відгуки дієтолога центру «Емеральд» Маріанни Трифонової свідчать про те, що харчування одним сиром підходить тільки абсолютно здоровим людям, так і в короткостроковій перспективі. Вся справа в тому, що молочний продукт не містить харчових волокон, і у деяких людей можуть бути проблеми зі стільцем на дієті. А ще дієта має протипоказання. Не слід дотримуватися її тим, хто має проблеми з переїданням. У цьому випадку будь-яка монодієта може спровокувати зрив, тому худнути слід на максимально різноманітних раціонах. Також потрібно враховувати стандартні «ні» білкових дієт – захворювання нирок, печінки та серця.

Важливо: перш ніж сісти на сирну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: