Скандинавська ходьба

Скандинавська ходьба увійшла в моду в нашій країні всього кілька років тому. Але в усьому світі це захоплення надзвичайно поширене. Клуби скандинавської ходьби здебільшого недорогі або безкоштовні, і цей спосіб набуття форми об'єднує мільйони людей. Займатися скандинавської ходьбою можуть люди будь-якого віку і статі. З екіпіровки знадобиться тільки зручна спортивний одяг та спеціальні палиці, які можна придбати в спортивному магазині. Навчання техніці займає буквально кілька годин, і новачок прямо з перших днів занять покращує свою фізичну форму. І, звичайно ж, групи скандинавської ходьби – це спілкування і нові знайомства.

Скандинавська ходьба для схуднення

Скандинавська ходьба як вид фітнесу спочатку розроблялася для тих, хто прагне схуднути. Сьогодні цей тип фізичного навантаження є практично «офіційним» у Весонаблюдателей, а в деяких країнах Європи Nordic Walking входить у державні програми адаптації та оздоровлення населення. Середній вік займаються становить у розвинених країнах від 30 до 60 років.

Скандинавська ходьба має кілька переваг перед бігом. Перш за все, «ходоки» відчувають менше навантаження на суглоби. Це робить скандинавську ходьбу доступною, наприклад, для вагітних жінок або людей зі значним зайвою вагою. Ходити можуть і ті, кому біг протипоказаний через сколіоз, порушення постави, болів у суглобах. Пересування з палицями доступно і для людей із захворюваннями серця, яким протипоказана практично будь-яка інша кардіонавантаження для зниження ваги.

Ну а порівняно із звичайною ходьбою без палиць, скандинавська дає велике навантаження. Насамперед, коли ви пересуваєтеся з палицями, збільшується витрата енергії. Дослідження британського National Health Institute показали, що жінки під час скандинавської ходьби витрачають на 18% калорій більше, а чоловіки – на 21%. Крім того, особлива техніка рухів сприяє зміцненню м'язів рук, ніг, корпусу, попереку. Кількість спалюваних калорій залежить від техніки і ваги, але в середньому перевищує 350 ккал/год. Цей показник цілком «конкурентоспроможний» порівняно з іншими аеробними тренуваннями.

Де і як займатися скандинавської ходьбою

Де в нашій країні шукати заняття скандинавської ходьбою? В великих містах їх влаштовують групи ентузіастів, які можна шукати на сайтах схуднення або просто на тематичних форумах. У таких групах заняття, як правило, безкоштовні, і складаються просто в тому, що кілька людей об'єднуються для спільного активного відпочинку. Більш спортивні заходи влаштовують фітнес-клуби в рамках занять outdoor fitness. Ці тренування мають перевагу – їх проводить професійний інструктор, вміє структурувати навантаження і задавати темп, потрібний для схуднення і спалювання жиру.

Але якщо ви не змогли знайти ні те, ні інше, техніку можна освоїти самостійно. Сьогодні достатньо навчальних відео, причому, більшість з них безкоштовні. Найкраще знайти собі компанію, так буде менше спокуси пропускати тренування. Групи скандинавської ходьби найчастіше збираються по вихідним, а для досягнення результату в схудненні, займатися потрібно як мінімум 4 рази на тиждень по годині, так що самостійні заняття все одно будуть входити у ваш розклад.

Ходити краще всього в парку або лісопарковій зоні. Вибір маршруту залежить від вашої підготовки, краще, якщо траси будуть включати в себе ділянки різної висоти, так ви зможете не тільки спалювати калорії, але і зміцнювати м'язи. І звичайно, варто подбати про правильному, збалансованому харчуванні, щоб досягти результату швидше.

Читай також: