Сімейна дієта

Найчастіше буває так, що проблема зайвої ваги турбує відразу кількох членів сім'ї. І сподіватися на те, що сімейна дієта не потрібна, і причина набору ваги не в харчуванні, а в генетиці не варто. Вчені Університету Західної Австралії досліджували сімейні історії хвороб понад 100 осіб із зайвою вагою і опитали пацієнтів особисто. Результат для тих, хто звик «звалювати» на повноту гени і схильність вийшов невтішний. Основна причина збільшення ваги – надмірне харчування. Ну а сімейний стиль побудови раціону впливає на вагу окремої людини набагато більше, ніж сімейні захворювання. Вчені з'ясували, що понад 70 % респондентів переїдають тільки тому, що так заведено було в родині. Саме тому правильна організація сімейного дієти – дуже важливе завдання.

Сімейна дієта з жіночих журналів

Більшість «глянцевих» джерел стверджують, що можна схуднути, харчуючись звичайними продуктами. Авторство дієти середньостатистичної російської сім'ї належить, швидше, «народу», ніж якогось певного дієтолога. Отже, в жіночих журналах і в інтернеті можна «вичитати» таку сімейну дієту.

Сніданок: кава або чай з молоком і чайною ложкою цукру, стандартний скибочку хліба (30 г), 20 г сиру або шинки, 2 яйця некруто або підсмаженого на сухій сковорідці без цукру.

Перекус: склянка несолодкого овочевого соку, наприклад, томатного.

Обід: півпорції овочевого супу або будь-якого іншого супу без видимого жиру, 150 г нежирного м'яса або риби, салат з рослинним маслом, печена картоплина. На десерт чай або каву з однією ложкою цукру, 2 печива і фрукт.

Перекус: стакан соку, переважно овочевого.

Вечеря: 150-200 г відвареного холодного м'яса, овочевий салат, 30г чорного хліба.

Плюси і мінуси сімейного дієти

Дієтологи і професіонали фітнесу вважають, що дієта, а саме кількість їжі, її вид і розмір порцій повинні підбиратися індивідуально. У середньому, чоловікам потрібно на 30% калорій більше, ніж жінкам, а добова калорійність раціону дітей розраховується залежно від їх віку і повсякденних занять. Таким чином, ідея про однаковому харчуванні для всіх членів сім'ї, швидше за все утопічний міф. Вас можуть об'єднувати такі продукти як салати, нежирне м'ясо. Але от кількість гарнірів, хліба і картоплі, потрібно розраховувати індивідуально.

Сімейна дієта хороша, насамперед, своєю зручністю і досить великою кількістю повноцінного тваринного білка. На такій дієті ви не будете втрачати м'язову масу. Однак у випадку, якщо худне чоловік вагою, наприклад, 120 кг, того ж білка буде недостатньо. Другий істотний плюс дієти – відсутність екзотичних продуктів, доступність за ціною.

Однак цей план харчування досить бідний клітковиною. «Виручити» тут може вживання цільнозернового або висівкового хліба замість булочок на сніданок, і заміна картоплі коричневим рисом. Соки, з позиції дієтології, не є самим здоровим в світі перекусом. Вони здатні засвоюватися практично моментально. Вживання будь-яких соків викликає коливання рівня цукру в крові і провокує відчуття голоду. Погано поєднуються з сучасними дієтичними теоріями і печива в якості десерту. Крім того, обід досить-таки великий за обсягом, для жінки або дитини калорійність може бути дуже велика.

Отже, сімейна дієта – це якийсь «рамковий» раціон, з якого кожен член сім'ї повинен скласти щось більш підходяще саме для себе. При цьому варто варіювати кількість гарніру в обід, кількість цукру, хліба та печива. А ось овочі і джерела білка краще залишити як основу раціону.

Важливо: перш ніж сісти на сімейну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: