Сокова дієта

Якщо ви відчуваєте, що у вашому організмі накопичилося чимало шлаків і його потрібно як слід очистити, якщо вас долає хронічна втома, турбують головні болі, а колір вашого обличчя зливається з блідо-зеленою фарбою стін, то вам пора сідає на дієту з фруктових і овочевих соків. Сокова дієта особливо хороша ранньої осені. Мало того, що всі основні овочі та фрукти під рукою, та ще й вітамінів і корисних поживних речовин в цей час у них міститься максимальна кількість. Крім того, що ця дієта справить на організм загальне оздоровчу дію, вона також допоможе вам розпрощатися і з зайвими кілограмами.

Тривалість курсу сокової дієти становить від 5 до 10 днів. Довше захоплюватися не варто. Найоптимальніший варіант — це тиждень, протягом якої ви щодня будете випивати від 8 до 13 склянок соку. Не слід думати, що такий метод є те саме голодування. Зовсім ні. Разом з соками у ваш організм будуть надходити всі необхідні поживні речовини. Крім того, всі корисні елементи, що містяться в свіжих сирих соках, повністю засвоюються організмом.

Сокова дієта обов'язково повинна починатися з підготовки, тому що жіночий організм погано пристосований до різких змін. За 3-4 дні до передбачуваного початку дієти вам слід повністю припинити вживання чаю, кави і алкоголю. Також необхідно поступово відмовитися від жирної, гострої їжі і цукру. Повертатися після такого оздоровчого курсу до свого звичайного харчування також слід з обережністю, потроху додаючи в раціон овочеві супи, каші і тушковані овочі. Причому, якщо сама сокова дієта тривала 6 днів, то період виходу з неї повинен становити не менше 3х днів, тобто половину строку всього курсу.

Сокова дієта – це величезний простір для вашої кулінарної винахідливості. Адже в хід можуть піти майже всі відомі вам фрукти і овочі. Ви можете робити соки з одного продукту, а можете приготувати цілі коктейлі і фруктово-овочеві суміші. Так, наприклад, добре поєднуються морква, апельсин, буряк, до того ж цей коктейль буде корисний для нирок. Також прекрасна суміш вийде з яблука, огірка, моркви і селери. Тільки ось готові соки з магазину під час дієти вживати не слід. Крім всім відомих консервантів, в них міститься велика кількість цукру, який може викликати зовсім непотрібний процес бродіння.

Готувати соки можна за допомогою соковижималки, а можна застосувати і міксер, поклавши в нього нарізані невеликими шматочками фрукти і овочі, тоді у вас вийде густа кашка. Найкраще вживати свіжоприготовані напої, хоча, при відсутності часу, цілком можливо розлити сік з скляним темних пляшках і зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці. Таким чином, ви збережете всі цінні речовини і вітаміни протягом 8-и годин.

Важливо: перш ніж сісти на сокову дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: