Сьомга

Якісна сьомга – справжня знахідка для тих, хто прагне зберегти здоров'я та красу надовго, але не любить велику частину життя проводити на кухні. Приготування одного стейки з сьомги на пару займе 15 хвилин і майже не вимагає участі кухаря. Хіба що полити лимонним соком і пряні трави додати. Власне кажучи, цей вид лососевих риб у великій пошані не тільки у любителів дієтичної кухні. Дуже люблять сьомгу... косметологи. Причому, цей продукт, а точніше ікра лососевих, служить сировиною для приготування кремів і масок. Ну а сама риба як компонент раціону теж благотворно впливає на стан шкіри.

Корисні властивості сьомги

Сьомга – джерело легкозасвоюваного повноцінного білка. На відміну від більш складних для переварювання м'яса і птиці, риба «віддає» амінокислоти організму буквально протягом години після початку процесу травлення. Це робить продукт незамінним для тих, кому необхідно швидке відновлення м'язової тканини, шкіри, зміцнення волосяних цибулин. Даний вид риби рекомендують включати в раціон спортсменів і фізкультурників, а також людей, які відновлюються після травм і операцій.

Крім амінокислот, сьомга може дати нам дуже важливий компонент харчування – жирні кислоти омега-три і омега-шість. Тому риба входить до складу так званих голлівудських дієт краси Поєднання корисних жирів і амінокислот дозволяє уповільнити процеси старіння. Крім того, цей продукт, при насиченому і яскравому стилі, нічим не загрожує людям з підвищеним холестерином.

Навпаки, існують наукові дослідження, що доводять користь сьомги, в тому числі і для хворих «по лінії кардіології». Крім того, сьомга рекомендується при захворюваннях нервової системи, а також для профілактики старечого недоумства.

Риба містить деяку кількість вітамінів А і Е, які сприяють регенерації шкіри, зміцненню і росту волосся, а також нормального функціонування репродуктивної системи. Прихильницям низькокалорійних дієт, щоб уникнути проблем з менструальним циклом, радять вживати сьомгу, приготовану на пару, 2-3 рази в тиждень.

Доведена користь сьомги та при деяких видах шкірних захворювань. На відміну від шкідливих джерел гідрогенізованих жирів, цей продукт сприяє зменшенню запальних процесів, регенерації шкіри і більш швидкому загоєнню акне.

Шкода сьомги

Шкода сьомги може виявлятися при її неправильному зберіганні, порушенні технологій переробки та використання деяких спірних видів приготування страв з морської риби. Насамперед, безпечно вживати в їжу лише свіжу рибу. М'ясо повинно бути рожево-кораловим і пружним. Не допускається «кашоподібна» консистенція на зрізі стейка, білястий наліт і неприємний запах. Втім, м'якість риби іноді свідчить не про те, що продукт неякісний, а про те, що можливо, риба була заморожена, а потім розморожена, але видається за свіжу. Вживання зіпсованої риби може призвести до харчового отруєння.

Не слід зловживати слабосоленої сьомгою, особливо тим людям, які мають проблеми з підвищеним тиском, нирками, а також зайву вагу. Цей продукт містить набагато більше солі, ніж рекомендується для здорового харчування. Його вживання може стати причиною підвищення тиску, набряків і ниркової недостатності.

Необхідно утримуватися від вживання сирої риби. У ній можуть міститися яйця паразитів. Іноді сиру сьомгу проморожувати і маринують, однак поступати таким чином варто тільки з продуктом, які пройшли попередній санітарний контроль.

Крім того, слід уникати покупки стейків, занадто яскравих на зрізі. Вони, можливо, підфарбовані, а барвники є причиною алергічних реакцій у дуже багатьох людей.

Читай також: