Соєва дієта

Соя – продукт, про який ходить багато різних чуток. Якщо, наприклад, для китайців і японців є соєві продукти природно, то громадяни нашої країни побоюються їх. Справа в тому, що багато соєві продукти дійсно є генетично модифікованими, і вплив їх на здоров'я людини до цього часу не вивчено. Ну а якщо соя чиста, дієта з її використанням може не тільки допомогти схуднути, але і зберегти м'язову масу і високий рівень основного обміну речовин. Соя і соєві продукти – справжня знахідка для жіночого здоров'я і краси. Ця рослина – один з небагатьох їстівних джерел фітоестрогенів, природних аналогів гормону. Саме тому жінки, які вживають в їжу сою більш здорові і менше схильні до процесу старіння. Отже, існують два варіанти соєвої дієти.

Перший варіант соєвої дієти

Перший варіант соєвої дієти передбачає, що ви будете вживати в їжу виключно звичайну їжу, ось тільки м'ясо, сир і сир замініть на відповідні соєві продукти. Перший варіант соєвої дієти наказує вам є соєвий гуляш замість м'яса, тофу замість сиру і сиру, а в каві додавати соєве молоко. Але не варто забувати, що ви все-таки дотримуєтеся дієти для схуднення. Деякі соєві продукти, наприклад соєвий майонез і соєвий десерт можуть містити велику кількість жиру і цукру, обирайте низькокалорійні версії, і стежте, щоб відсоток жирності ваших соєвих продуктів не перевищував 1%.

Зразкове меню соєвої дієти:

Сніданок: висівковий хліб, соєвий сир тофу, чай.

Перекус: фрукт або овоч.

Обід: соєвий гуляш з овочами або суп з соєвим м'ясом, можна додати бульйонний кубик.

Перекус: тофу, фрукт.

Вечеря: тофу, овочі.

Другий варіант соєвої дієти

Другий варіант соєвої дієти передбачає суворий розвантажувальний режим. Для цієї дієти знадобляться соєві боби в необробленому вигляді. Їх замочують на ніч у холодній воді, потім варять протягом години до м'якості. Для одного дня достатньо 500 г бобів у звареному вигляді. Розділіть це кількість бобів на 5 порцій і їжте протягом дня. Солити, додавати масло або спеції не варто. Ця дієта ефективно знімає набряки, але сидіти на ній більше 5 днів, не варто. Одноманітність харчування і специфічний смак головного продукту не дозволять вам залишатися на дієті по-справжньому довго.

Переваги і недоліки соєвої дієти

Головна перевага соєвої дієти – велика кількість білка при невеликій калорійності і вуглеводної навантаженні. Перша соєва дієта відмінно спрацює в поєднанні з помірними тренувальними навантаженнями. Відвідуйте зал всього три рази в тиждень, і на тлі цієї дієти ви зможете обзавестися вражаючим рельєфом мускулатури. Однак зловживати соєвої дієти не варто з однієї простої причини. Соя – продукт незвичний для нашого харчування, він може викликати різні форми алергії, в тому числі і ті, які супроводжуються набряками й збільшенням ваги. Крім того, не скрізь можна знайти знежирений соєвий сир і немодифицировнный соєвий гуляш. Ще одна проблема пов'язана з так званим «соєвим м'ясом». Дуже багато людей не можуть його є з причини надмірного утворення кишкових газів. Так що перш ніж сісти на соєву дієту, спробуйте основний продукт на смак і переносимість.

Друга соєва дієта досить суперечлива з точки зору поживної цінності. У день ви отримаєте всього 500 ккал, що майже вдвічі менше норми для дорослої жінки. Тривале сидіння на соєвої дієти під другому варіанті здатне викликати порушення обміну речовин, так що застосовувати її найкраще у форматі розвантажувального дня.

Важливо: перш ніж сісти на соєву дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: