Спаржа

Спаржа являє собою екзотичний продукт, який вирощується в регіонах з сухим кліматом. В даний час науці відомо близько ста різновидів цієї незвичайної рослини. Спаржа є досить невибагливою рослиною, завдяки чому здатна рости в районах з досить посушливим кліматом. Перші згадки про спаржі датуються близько трьох тисячоліть тому. Особливо вона була популярна в стародавньому Римі та Середземномор'ї. Про велике кохання до цієї рослини свідчать численні зображення на історичних пам'ятках, а також згадки його чудових цілющих властивостей в працях відомих вчених і лікарів Стародавнього Світу. Зі збережених до наших днів джерел відомо, що спаржа спеціально вирощувалися на полях і використовувалася для приготуванні їжі, а також для лікування різних захворювань.

Корисні властивості спаржі

Великий інтерес до цієї культури пояснюється її унікальними поживними, функціональними і лікувальними властивостями. Спаржа багата такими сполуками, як органічні кислоти, білки, вуглеводи, а також є прекрасним джерелом калію і каротину. Завдяки наявності у спаржі великої кількості вуглеводів, вона є прекрасним продуктом, який надає бадьорість і прилив сил.

Крім того, спаржа є низькокалорійним продуктом, завдяки чому її можна вживати в їжу у великих кількостях без ризику розвитку повноти. Також, це цілюща рослина багата на так званими кумаринами, які відрізняються тим, що благотворно впливають на роботу серця, а також запобігають розвиток венозних тромбозів шляхом розрідження крові. Благотворний вплив на серце пояснюється також великим вмістом у спаржі калію. Крім того, у спаржі міститься велика кількість каротиноїдів, які при частому вживанні здатні запобігати онкологічні захворювання. Також каротини сприяють значному поліпшенню зору, тому спаржа рекомендується для включення в раціон людей з різними очними захворюваннями.

Серйозною перевагою цього цілющого рослини є великий вміст сапонінів, які допомагають лікувати бронхи при запальних захворюваннях. Лікувальна дія сапонінів проявляється в яскраво вираженому дражливому вплив на шлунок та всі залози внутрішньої секреції. Завдяки посиленій роботі залоз відбувається розрідження мокротиння в бронхах і повне виведення їх з бронхіального дерева. Також, спаржа має лікувальний вплив на шлунково-кишковий тракт людини. Функціональні властивості цієї рослини пояснюється великим вмістом клітковини, яка виводить з організму шлаки і очищає кишечник від вільних радикалів. Тому спаржа може застосовуватися у складі дієти при комплексному лікуванні і профілактиці запорів. Крім того, спаржа дуже корисна при різних захворюваннях нервової та сечостатевої систем. Здавна відвари з спаржі застосовуються як сечогінний і болезаспокійливого засобу.

Шкода спаржі

Незважаючи на те, що спаржа є дуже цінним з лікувальної точки зору продуктом, є деякі протипоказання для її вживання. При великій чутливості та схильності до алергії дотик до цієї рослини може викликати кропивницю. Крім того, до вживання спаржі слід поставитися з обережністю людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, особливо в період їх загострення. Також, спаржу не можна вживати в їжу людям з цукровим діабетом, і спадковою схильністю до цього захворювання. Таким чином, грамотний підхід до вживання цього лікарського рослини принесе тільки користь і допоможе поправити здоров'я.

Читай також: