Сублімовані продукти

У харчовій промисловості сублімовані продукти — це щось висушене, позбавлена природної рідини заради збільшення терміну зберігання. Класичний приклад – «м'ясо», яке трапляється в «дачному» суп з пакета. Якщо спробувати погризти його в суху, навряд чи це буде хоч якось нагадувати м'ясо, а ось якщо зварити суп, шматочки, при швидкому вживанні, будуть дуже навіть схожі на оригінал. Зазвичай так звані «правильно харчуються» люди намагаються виключити сублімовані продукти, наскільки це можливо. Тому є раціональні причини. Але варто розуміти, що для того, хто освоїв нехитра мистецтво підрахунку калорій пара днів походу з сублиматами не буде катастрофічним порушенням дієти.

Чому вважається, що сублімовані продукти шкідливі

Зазвичай прихильники так званого правильного харчування кажуть, що ми ні в яку не схуднемо, якщо не будемо:

  • є на сніданок кашу з фруктами і, можливо, скромною порцією сиру. Якщо каша у нас з сублимированными фруктами, ми вже не їмо кашу, а розчинний цукор, як стверджують канонічні джерела по правильному харчуванню;
  • є на перекус фрукти знову ж, але з молочними продуктами;
  • обідати знову кашею з м'ясом, і порцією овочів плюс рослинна олія;
  • перекушувати знову молочними продуктами, але вже тільки з цитрусовими фруктами. Нібито, після 16 годин прості вуглеводи перетворюють принцесу в гарбуз при будь-яких розкладах;
    вечеряти суворо білком і клітковиною. Шматок риби з парової брокколі назавжди...

Перше, що намагаються зробити гуру ПП зі своїми клієнтами — це добитися повного виключення сублиматов і напівфабрикатів. Тут працює простий принцип. Це напрям в здоровому схудненні зазвичай будується на тому, що сам худне не вважає свої калорії. Він отримує готовий листочок зі схемою для живлення, і якщо наповнювати її не простими однокомпонентними свіжими продуктами, ти банально переберешь калорій.

Уявімо, скажімо, що худне з ПП пішов у похід, куди на собі не потягнеш 1 кг овочів і півкіло фруктів на день. Нормальний походник кине в рюкзак пакет кураги, і сухе молоко. «Правильний» – не зможе, так як йому невідомо, скільки саме калорій йому треба отримувати, і скільки сублимата розводити. Бо, якщо він буде вважати за звичної порції, наприклад, за 100 м, він швидко вийде на раціон 3000 ккал і, звичайно, навряд чи схудне, якщо похід не гірський.

Ніхто не каже, що так зване правильне харчування — це єресь. Просто воно не дуже зручно в окремих життєвих ситуаціях, і тому змушене обростати чудовими догматами кшталт «ні краплі консервів та сублиматов». А ще гуру ПП теж треба щось їсти, якщо вони вам скажуть, як рахувати калорії, ви втечете від них, як тільки завантажите додаток для підрахунків і купуйте ваги.

Загалом, шкода в якісних сублиматов тільки один — потенційна можливість переїдання ними.

Сублімовані продукти неякісні

Але є в природі, наприклад, не їжа для туристів і сухофрукти, а сушені снеки з сіллю, і ті ж сухофрукти, але просочені глюкозным сиропом. Вони, звичайно, не отруюють організм, як прийнято писати в околоЗОЖной пресі, і їх можна їсти. Інша справа, естетика тіла постраждає.

Чим більше в сублимате інгредієнтів типу солі і простих вуглеводів, чим більше в ньому консервантів і барвників, тим більше ймовірність, що його споживач зіткнеться з такими банальними набряками. Які 90% що худне людства сприймаються як крах мрій і прагнень, оскільки збільшують вагу тіла, в середньому, на 2-3 кг за добу.

Уникнути попадання в зону ризику просто — сушіть їжу в дегидраторе самі, якщо вам це потрібно для дачі, зими або походів. І не додавайте туди нічого суперечливого. Або відмовтеся від сублиматов, і віддайте перевагу свіжу їжу і культурний відпочинок десь у кемпінгу.

Сублімовані продукти для схуднення

В наш час має бути засіб від масової реклами сублиматов. Ні, серйозно, половина добавляющихся до тебе в соціальних мережах 100% продають «Енерджі Дієт» або іншу порошкову їжу для схуднення. Ці програми, як би їх там не хвалили, працюють тільки за рахунок виключно низької калорійності раціонів. А їх представники часто бувають нав'язливі, грубі та хамуваті з людьми, які ввічливо, але твердо говорять, що їм і з звичайним сиром і омлетом худнеться непогано. З «Енерджі» всі проблемні ситуації реально створені нав'язливим маркетингом цієї їжі. Цільовий споживач її — людина з повною відсутністю часу на готування, і повним нерозумінням основних принципів збалансованого харчування. Чомусь представники даної марки вважають такими.

Чи небезпечна сама їжа «Енерджі дієт»? За своїм складом це суміш горохових ізолятів з іншими типами білка, і вуглеводами, а також клітковину. Збагачена вітамінами і мінералами. Якщо нічого такого, що б травило молодь в ній немає. Але за умови наявності будинку пароварки і двох рук, які можуть покласти в неї грудку і капусту, краще вибрати, все ж, варіант з грудкою і капустою. Не сублімована їжа краще засвоюється, а досягнення харчової промисловості гарні в якісь кризові моменти життя, коли руки до пароварки вже не доходять.

На «Енерджі» історія сублиматов на вітчизняному ринку не закінчується. Є ще й локальні «монстри» – «Рационика» і «Леовит». Перша повністю орієнтована на товаришів на дієті. Коктейлі з молочної сироватки, простих вуглеводів і пектину для наповнення шлунка, батончики для перекусів з мінімумом білка, зате «сладенькие», і шипучі таблетки для створення м'якого сечогінного ефекту — ось основні товари цього виробника. Все, що вам потрібно, це...знову готувати свою грудку і капусту, або тіляпія і спаржу, або які-небудь замудреные салати з ПП-спільнот, але один із прийомів їжі замінювати коктейлем, а один з перекусів — батончиком. Це, як кажуть, річ на любителя. Схуднути можна і без цього, але багатьом «Рационика» допомагає психологічно витримати доморослий ПП з грудок, гречки та овочів. В принципі, якщо людина вміє рахувати свої калорії, він може ввести в раціон цілком звичайні солодощі, в обмежених кількостях, і припинити свої страждання. А якщо у нього ще немає непереносимості лактози, ніщо в світі не завадить йому спорудити той же коктейль з сиру, малини і банана. Тільки значно смачніше, ніж ріденька сублімована їжа.

«Леовит» виробляє відомі на нашому ринку набори «Худнемо за тиждень», а також каші і макарони для звичайних, не тих, що худнуть людей. Другі, до речі, істотно приємніше і на смак і за складом, ніж аналогічна продукція «Роллтон» та інша. Так що якщо комусь треба взяти щось у поїзд на 2-3 доби, немає кращого варіанта. Але їжа для схуднення у «Леовита» являє собою вуглеводний набір. Це джерела складних вуглеводів, які вам самостійно доведеться розбавити м'ясом і рибою. І знову здрастуй, пароварка і приготування здорової їжі.

Загалом, сублімовані продукти не будуть за вас рахувати калорії і як спрощувати вам життя, якщо ви все ще відмовляєтеся готувати собі білкові страви. Вони можуть бути як зручним інструментом для тих, кому хочеться різноманітності і не хочеться варити кашу, так і помилковою «підпорою» для тих, хто не усвідомлює необхідність переходу на звичайне здорове харчування і сидить на них роками, витрачаючи гроші в пусту. Все ж, головний недолік сублиматов на вітчизняному ринку — їх непропорційна користь дорожнеча.

Читай також: