Суха дієта

Суха дієта виникла у часи, коли жіночий бодібілдинг знаходився на перших щаблях свого розвитку. Спочатку, ця дієта була розроблена спеціально для спортсменок даного профілю, які з її допомогою «висушували» тіло перед майбутніми виступами. Цим вони намагалися збільшити чіткість рельєфу. Як з'ясувалося, суха дієта, крім усього іншого, дозволяла позбавлятися від жирових складок. З цієї причини вона дуже швидко перекочувала з галузі професійного спорту в народ.

Правила сухий дієти

Щоденний раціон сухий дієти включає в себе наступні продукти:

• Дві склянки каші з будь-якої крупи, звареної на воді без додавання олії та спецій;

• Близько 350 грам овочевого салату, заправленого лимонним соком;

• Півкілограма фруктів (будь-яких, на особистий розсуд);

• 100 грам сиру з низьким вмістом жиру;

• 100 грам нежирного м'яса;

• Одну відварену рибу середніх розмірів;

• Склянка молока нежирного йогурту.

В якості напоїв пропонується чиста вода і то в кількості, що не перевищує один літр. Як видно з вищенаведеного списку, всі їжа запропонована до вживання в прісному вигляді. Дотримання цієї умови дозволяє зайвий раз не провокувати спрагу. Послідовники сухий дієти в цих цілях взагалі радять наскільки це можливо обмежити вживання навіть цього невеликого запасу дозволеної їжі. Дотримуватися такої дієти рекомендується не більше п'яти–семи днів. Вважається, що це оптимальний у даному випадку час, що дозволяє скинути зайві кілограми і при цьому не завдати шкоди здоров'ю.

Виходимо з сухої дієти

Щоб грамотно повернутися після сухої дієти до колишнього способу життя, доведеться витратити на це як мінімум один тиждень, протягом якої можна буде без води починати пити в невеликих кількостях трав'яний чай з сечогінним ефектом. З другого тижня дозволяється збільшувати вживане кількість води і поступово додавати в раціон інші напої. Причому газовані напої слід залишити на самий кінець.

Це ж правило стосується і продуктів харчування. Спеції і жири слід вводити в меню потроху. Порції сильно не збільшувати і ні в якому разі не переїдати.

Достоїнства і недоліки сухий дієти

Суха дієта дозволяє скинути до п'яти–шести кілограм за встановлений термін. Незважаючи на те, що дієту збалансованої ніяк не назвеш, але і до явно «голодних» варіантів їй теж далеко. До того ж, як не як, а хоч якесь розмаїття в ній спостерігається. А тепер про недоліки. Зазначимо, що дієта на цілих п'ять або сім днів позбавляє людину необхідної кількості вітамінів, мінералів, жирів, білків, вуглеводів та інших поживних речовин. Одним словом, можна сказати, що організм переходить практично на режим голодування. І це все відбувається на фоні обмеження надходження в нього рідини.

До речі, про рідини. При дотриманні сухий дієти, схуднення в якійсь мірі здійснюється за рахунок її втрати. А це не дуже добре. Зневоднення вкрай шкідливо для організму. До того ж, позбавлятися слід все-таки від зайвого жиру, а не від потрібних запасів води. Втрачені за рахунок рідини кілограми при поверненні до колишнього способу життя тут-таки повернуться.

Багато хто вважає, що суха дієта ідеальний варіант для людей, які страждають набряками. Подібні проблеми зі здоров'ям насправді вимагають обмеження щоденної норми рідини і виключення з раціону спецій, щоправда, лише частково. А от зниження калорійності їжі до розмірів, передбачених сухий дієтою в даному випадку ніяк не виправдане. Одним словом, можна сміливо говорити про те, що суха дієта далеко не найбезпечніший спосіб скинути зайву вагу і вдаватися до нього навіть у разі крайньої необхідності не варто.

Важливо: перш ніж сісти на жорстку дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: