Цибуля

Про користь цибулі знають зі стародавніх часів, його почали застосовувати ще в Стародавній Греції. Причому, спочатку дикий цибулю використовувався для лікування хвороб, і лише потім він став використовуватися як пряність. Однак, не всі корисні властивості цибулі знайомі громадськості, а з «шкідливих» властивостей пригадують зазвичай лише неприємний запах. Ріпчасту цибулю зберігає в собі цілий комплекс вітамінів, флавоноїди, ефірні олії, фтор, сірка, магній, залізо і кальцій. Всі ці речовини зробили цибулю біоактивним продуктом, який придатний не тільки для кулінарії, але і знайшов широке застосування в народній медицині і навіть в косметології.

Корисні властивості цибулі

Завдяки присутності в луці значної кількості вітамінів (PP, C, B, A), він добре допомагає при авітамінозі. 2-3 цибулини повністю задовольняють потребу організму у вітаміні C, цей вітамін сприяє підвищенню імунітету. Крім того, фітонциди цибулі відмінно дезінфікують. Іноді радять їсти цибулю навіть при кишкових інфекціях, щоб боротися з хвороботворними бактеріями. Антибактеріальні властивості цибулі обумовлені високим вмістом в ньому фітонцидів (цілющих летких речовин, подібних за своєю природою з ефірними маслами). За допомогою фітонцидів, цибулю буквально ліквідує патогенну мікрофлору:

* збудників дизентерії;

* стрептококи;

* збудників туберкульозу;

* збудників дифтерії і т. д.

Ефірні олії цибулі підтримують при вірусному захворюванні (грипі чи застуді) – для лікування можна нюхати часточки ріпчастої цибулі. Крім того, з соку ріпчастої цибулі і будь-якого рослинного масла можна приготувати краплі для носа. Змішайте 1 третина соку з 2 третинами масла, і закапуйте в ніс по 1 краплі в кожну ніздрю кожні 3-4 години. Цей засіб допомагає продезінфікувати носові пазухи і уникнути загострення захворювання.

Цибулю дуже багатий залізом. Отримувати цей суттєвий елемент можна як з смаженого, так і з сирого, тушкованої та печеної цибулі. Великий вміст калію робить цибулю корисним для серцево-судинної системи. Цибуля сприяє очищенню крові і активізує обмін речовин, тому іноді його радять для зниження ваги. Однак у даному випадку слід пам'ятати і про те, що цей овоч посилює секрецію шлункового соку, підвищує апетит, і навіть рекомендується при дистрофії, тому потрібно стежити за індивідуальною реакцією на цибулю. Стимулює цибулю також травний процес у кишечнику, ліквідує тривалі запори. Завдяки стимулюючому впливу лука, його вживають при гіпертонії, загальних слабкості й для посилення потенції.

Цибуля благотворно впливає при безсонні, а саме впливає як снодійне. За окремими свідченнями лікарів альтернативної та народної медицини, цибуля сприяє профілактиці раку і уповільнює збільшення пухлини.

Корисні властивості зеленого цибулі

Зелена цибуля містить набагато більше мінералів і вітамінів, ніж ріпчаста. Наприклад:

* каротин – захищає слизову дихальних шляхів від запалення і піклується про благополуччя» шкіри, допомагає зберегти і навіть поліпшити зір;

* цинк – потрібен для волосся, нервової системи, а також при проблемах жіночої репродуктивної системи, сприяє підвищенню потенції у чоловіків, і правильному розвитку плода у вагітних;

* фосфор, калій і кальцій – корисні для зубів, кісток і обміну речовин.

Шкода лука

Цибуля збуджує подразнення органів травлення і збільшує кислотність шлункового соку. Внаслідок цього протипоказаний при:

* виразках дванадцятипалої кишки і шлунка;

* захворюваннях печінки або нирок;

* підвищеної чутливості;

* гастритах.

Цибуля порушує роздратування і нервової системи, що негативно впливає на роботу серця і провокує напад астми та збільшення артеріального тиску.

Безумовно, що цибуля немає сенсу вживати людям, що страждають:

* захворюваннями травної системи (печінки, нирок, шлунка тощо);

* серцевими захворюваннями, підвищеним артеріальним тиском (калій можна отримувати і з інших продуктів).

При всьому при цьому, пам'ятайте, що необхідно прислухатися до своїх реакцій. Наприклад, час від часу цибуля може викликати головний біль. Якщо Ви не сприймаєте цибулю чи відчуваєте якийсь дискомфорт після його вживання, не нехтуйте "думкою" свого організму.

Читай також: