Цитрусова дієта

Цитрусова дієта популярна в силу своєї дешевизни, простоти і демократичності. Ви можете їсти апельсини, помело, грейпфрути, мандарини, лимони. Головне – вкладатися в пропонований дієтою ліміт, і не додавати продукти, не передбачені планом харчування. Про користь цитрусових написано багато – ці фрукти є хорошим джерелом антиоксидантів, вітамінів А, Е, С, а також цинку, калію, магнію, фруктових кислот, клітковини. Вони здатні поліпшити імунітет, зовнішній вигляд шкіри, підвищують стійкість до ультрафіолетових променів і допомагають знизити підвищений від природи апетит за рахунок механічного наповнення шлунка.

Яєчно-цитрусова дієта

Яєчно-цитрусова дієта існує в декількох варіантах.

Перший спосіб – тижнева дієта

Протягом кожного з семи днів вам доведеться задовольнятися 1 кг цитрусових фруктів одного виду, а також 4-5 вареними яйцями. Прийоми їжі слід чергувати – перший сніданок становить яйце, потім через 2 години можна з'їсти фрукт, і так далі. Останній прийом їжі повинен відбутися як мінімум за 2 години до сну.

Другий спосіб – тижнева дієта на білках і цитрусових

На день треба взяти 7 яєчних білків і 5-7 апельсинів, або 3-4 грейпфрута. Кожні 2 години з'їдається яєчний білок, або 1 апельсин, або половинка грейпфрута. З фруктів можна приготувати сік з м'якоттю.

Третій спосіб – тижнева дієта з триразовим харчуванням

Протягом усього тижня слід дотримуватися такого раціону:

Сніданок: 2 яйця, половинка грейпфрута

Обід: апельсини і апельсиновий сік без обмеження.

Вечеря: апельсиновий сік і 100 г відвареного рису без солі.

Четвертий спосіб – яєчно-цитрусова рідка дієта

Сніданок: 1 стакан апельсинового соку.

Другий сніданок: 1 яйце некруто.

Обід: 1 стакан грейпфрутового соку, 100 мл йогурту.

Перекус: 1 яйце некруто.

Вечеря: 1 склянка апельсинового соку.

Відгуки про цитрусової дієті

Раціон цитрусової дієти не є збалансованим. При тривалому застосуванні таке харчування може спричинити:

* Уповільнення обміну речовин, так як добова калорійність більшості меню не перевищує 1000 ккал;

* Алергію на цитрусові (аскорбінову кислоту) і яйця (альбумін);

* Гастрит з підвищенням кислотності шлункового соку;

* Виснаження, порушення харчової поведінки, зриви на висококалорійні продукти, і, в підсумку, набір ваги.

Відгуки на інтернет-сайтах і форумах варіюються від позитивних до негативних. Хтось схуд на такому раціоні мало не на 20 кг, а інші не скинули й грама, зате вкрилися алергічним висипом.

Механізм дії яєчно-цитрусової дієти найкраще простежується у відгуку лікаря-дієтолога М. Гінзбурга. У своїй статті він зазначає, що розвантажувальна безсольова дієта з великою кількістю фруктів веде до:

* Прискореного виведення міжклітинної рідини з потом і сечею;

* Позбавлення від запасів глікогену;

* Розпаду м'язової тканини;

* Незначного спалюванню жиру.

Строгий обмежувальний раціон, на думку лікаря, допоможе позбутися, в основному, від м'язової тканини, а не від жирових відкладень. Людина, зрештою, змушений буде дотримуватися суворої дієти все життя, щоб не набрати вагу знову.

Крім того, «плато» на яєчно-цитрусової дієті настане набагато раніше, ніж на більш збалансованих планах. Вага просто перестане йти через 3-4 дні, і загальні темпи схуднення будуть цілком порівнянні з результатами тих, хто дотримувався стандартного раціону для схуднення на 1200-1500 ккал.

Така дієта не поєднується з фізичною активністю, особливо з заняттями силовими тренуваннями в тренажерному залі. Вправи тільки прискорять процеси розпаду м'язової тканини, але не спалювання жиру. Якщо ви все-таки хочете сісти на цю дієту, попередньо проконсультуйтеся з лікарем щодо ризиків для власного здоров'я, і зверніться до професійного тренера за складанням реабілітаційної програми фізичних вправ для прискорення метаболізму.

Важливо: перш ніж сісти на цитрусову дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: