Виваженість і розважливість

Такі якості, як вимогливість і скрупульозність, зовсім не є недоліками, особливо, якщо мова йде про боротьбу із зайвою вагою. Саме звичка все записувати і підраховувати допоможе вам позбавитися від непотрібних кілограмів. Купите все необхідне – кухонні ваги, ручку, блокнот, таблиці калорійності продуктів – і починайте стежити за тим, що їсте. Якщо поставитися до справи серйозно, то дуже скоро це увійде в звичку, а зайві кілограми зникнуть без сліду. Якщо Ви вважаєте, що підрахунок калорій – безглузде заняття, то що дивуватися зайвої ваги, який вперто не бажає йти...

Багато хто скаже: «навіщо рахувати калорії, якщо я харчуюся виключно легкими дієтичними продуктами?» Однак найчастіше калорійність страви оцінюється не зовсім вірно. Наприклад:

– один банан середнього розміру містить близько 100 калорій;
– склянка яблучного соку без цукру – 100 калорій;
– невелика жменю винограду – 200 калорій;
– чашка салату з капусти без майонезу – всього 35 калорій;
– склянка чаю Lipton Linea – 2 калорії;
– 5 маринованих корнішонів – 20 калорій.

Якщо якийсь з перерахованих вище фактів став для вас несподіванкою, саме час заводити калькулятором і таблицею калорійності. Адже не так просто уявити, скільки це – 100 гр. м'яса або 50 г. сиру. А про енергетичну цінність складних багатокомпонентних страв і салатів і говорити нічого.

Легко рахувати калорії, якщо харчуєшся будинку, а що робити дівчатам, які ведуть активний спосіб життя. В цьому випадку вести облік складніше, але немає нічого неможливого! Беріть з собою їжу, приготовану вдома, тоді ви точно будете знати калорійність і склад, а крім того, заощадите на походах в закусочні. До речі, у багатьох ресторанах і кафе в меню завбачливо вказана енергетична цінність страви та склад, достатньо лише внести дані у свій «щоденник харчування».

Якщо ви віддаєте перевагу перекушувати на ходу», то, швидше за все, купуєте для цього одні і ті ж продукти: йогурт, соки, печиво, хлібці, сухофрукти, чай Lipton Linea та ін. У цьому разі достатньо лише одного разу обчислити їх калорійність.

Ми не даремно кілька разів згадували про зеленому чаї Lipton Linea. Це справжній подарунок для тих, хто стежить за своєю вагою. Проведені дослідження показали, що зелений чай прискорює обмін речовин і є джерелом антиоксидантів за рахунок вмісту в ньому катехінів. Lipton Linea випускається у вигляді пляшок з готовим напоєм або пакетиків для заварювання. Зелений чай допоможе вам бути завжди у формі, звичайно, за умови правильного харчування.

Записувати калорійність продуктів, постійно все зважувати і підраховувати – заняття нудне і нудне. Так вважають багато хто. Однак дівчата, практикуючі дану методику, не погодяться. Необхідно лише створити сприятливу обстановку: купити стильні ваги, красивий блокнот, ручку – і сприймати все як своєрідний ритуал. Ніхто не сперечається, може через кілька місяців вам це набридне, але до того часу в пам'яті відкладеться калорійність основних продуктів, а стежити за кількістю з'їденого увійде в звичку. Після цього можна сміливо влаштовувати собі відпочинок, ласувати улюбленими стравами (в розумних межах, звичайно) і чергувати такі дні з розвантажувальними.

Хочеться вірити, що скептичне ставлення до цього питання дещо змінилася. А вже якщо Ви вирішите спробувати, то вже через пару тижнів будете прихильником виваженості і розважливості, адже від зайвих кілограмів не залишиться і сліду!

Читай також: