Вольюметрика

Основне правило дієтології – їсти 5-6 разів на день, але маленькими порціями. Насправді ж, котрі худнуть буває дуже важко відмовитися від звичної кількості їжі, і маленькі порції не вгамовують відчуття голоду, викликають поганий настрій і пригнічений стан. Щоб обдурити організм, вдаються до різних хитрощів: їдять з посуду меншого розміру, купують тарілки світлого кольору, щоб візуально збільшити простір на них, п'ють велику кількість води перед прийняттям їжі. Одним такі хитрощі допомагають, але хтось продовжує мучитися від почуття голоду. Таким людям може допомогти вольюметрика.

Вольюметрика (від англ. Volume – обсяг) – програма схуднення, спрямована на правильне розподіл кількості їжі у страві і зниження калорійності. Котрі худнуть таким чином не потрібно знижувати об'єм їжі, вони продовжують харчуватися в тому ж режимі, що і раніше, зміниться якість страв та їх склад. Якщо дотримуватися системи кілька тижнів, можна не тільки позбутися від пари кілограм, але й очистити організм від накопичених шлаків.

Основне правило вольюметрики – заміна звичної їжі на ту, яка буде смачною і допоможе скинути зайві кілограми. Наприклад, покладіть на тарілку вашу звичайну порцію, а потім приберіть рівно половину. На звільнене місце покладіть овочі або фрукти. Після виконаних маніпуляцій кількість калорій у страві скоротилася майже в два рази, при цьому обсяг порції залишився колишнім. Таким чином потрібно робити кожен раз під час прийому їжі. Якщо ви вважаєте, що з таким підходом не досягнете бажаних результатів, візьміть на озброєння інші правила вольюметрики.

Вибираючи овочі, краще не зупинятися на тих, які містять велику кількість крохмалю, наприклад, кукурудзу, гарбуз або картоплю. Вони сприяють швидкому насиченню, але містять велику кількість калорій і можуть стати причиною в'ялих м'язів ніг і целюліту.

Висококалорійні продукти слід замінювати тими, які мають меншу енергетичну цінність і краще засвоюються організмом. Так, звичайний цукор можна замінити медом або цукром, що містяться у фруктах. Тому чай краще пити з доданим до нього невеликим кількості меду або зі свіжою грушею або яблуком. В крайньому випадку, можна замінити розсипчастий цукор кусковий.

Кухонна сіль перешкоджає виведенню рідини з організму. Це досить шкідливо, так як разом з рідиною видаляються шлаки. Саме тому краще обмежити споживання солі, а ще краще замінювати її прянощами або соком лимона. Від консервації і копченостей також краще відмовитися, а разом майонезу використовувати знежирений йогурт.

Добова норма калорій, які повинен споживати худне, не більше 1200 ккал. Тому краще заздалегідь скласти для себе низькокалорійний режим харчування.

Виглядати він може наступним чином:

Сніданок: звичний сніданок доповнюється солодкими фруктами, які становлять половину порції. Замість молочної каші можна зварити крупу на воді, а в чай замість цукру додати мед.

Ленч: фрукти, знежирений йогурт, трохи сиру.

Обід: овочевий суп і овочевий гарнір з рибою або м'ясом, що краще приготувати на пару, відварити, згасити або запекти.

Вечеря: половину звичної порції повинні складати тушковані овочі.

Якщо захочеться перекусити між прийомами їжі, не потрібно відмовляти собі в цьому. Можна з'їсти знежирений йогурт, який-небудь фрукт, сир або сир. З напоїв найбільш переважними є свіжовичавлені соки, зелений чай, молочно-фруктові коктейлі і, звичайно ж, звичайна вода.

Вольюметрика не передбачає суворі обмеження в харчуванні. Худеющему потрібно буде трохи скорегувати звичну порцію, залишивши її обсяг на колишньому рівні. Таким чином, не змінюючи кардинально систему живлення, можна буде скинути зайві кілограми і очистити свій організм від шкідливих речовин.

Читай також: