Вуглеводне вікно

Вуглеводне вікно використовується професійними спортсменами і любителями фітнесу для того, щоб підвищити ефективність тренувань. Будь-яка силова тренування, будь то робота в тренажерному залі або заняття Hot Iron, спрямована на те, щоб ваші м'язи отримали невеликі травми, а потім відновилися, ущільнилися і стали більш енергоємними». Однак процес «лагодження» м'язових волокон після тренування, особливо у жінок і новачків фітнесу, може затягнутися на довгий час. Саме тому багато людей фізично не здатні тренуватися частіше, ніж три рази на тиждень. А як же бути з радою «чергуй кардіо і силові, щоб досягти успіху»? Адже в день кардіо вам більше всього на світі хочеться прилягти, так сильна м'язова біль після силовий. Щоб уникнути цього, необхідно прискорити процеси відновлення м'язової тканини, а значить, використовувати теорію вуглеводного вікна.

Суть теорії вуглеводного вікна

Суть теорії вуглеводного вікна проста. Якщо після тренування ви вживаєте деяку кількість вуглеводів, воно витрачається безпосередньо на прискорення процесів відновлення м'язової тканини. З цього випливає, що після спорту можна їсти все, що заборонено звичайною дієтою для схуднення: печиво, торти, солодощі? Ні, не випливає. Проблема в тому, що закривати вуглеводне вікно здатні тільки продукти, які не «лежать» в шлунку, а практично негайно розщеплюються і вже через 5 хвилин підвищують рівень цукру в крові. До таких, насамперед, належать смузі, соки і фреші з фруктів, спеціальні спортивні напої.

Однак, котрі худнуть дівчатам не зайве буде знати, що «закриття вікна» може сприяти не зменшення обсягів, а, навпаки, зростання м'язів. Чому так відбувається? М'язові волокна збільшуються в обсязі, зростає сила, ну а в поєднанні з жіночим гормональним фоном наявність «вуглеводних запасів» може висловитися ще і набряках. Так що, з'ївши банан після тренування, ви обов'язково станете сильніше, але ось станете стрункішими, це велике питання. Звичайно ж, якщо загальна калорійність харчування не підвищується від цього вуглеводного перекусу, тіло продовжить спалювати жир. Але ось на ранок ви будете виглядати масивніше, за рахунок розвитку мускулатури і затримки рідини. Зовнішній вид приходить у норму через 2-3 години, проте багатьом жінкам вистачає одного цього, щоб відмовитися від теорії вуглеводного вікна.

Як «закрити» вуглеводне вікно і не набрати вагу

Закриття вуглеводного вікна – хороша довготривала стратегія. Якщо ви худнете планомірно, цілком можна включити цей трюк у свою програму. Простіше кажучи, якщо на схуднення у вас приблизно 6-8 місяців, має сенс скидати вагу поступово, а отже, для початку варто наростити м'язи і розігнати метаболізм. Ось тут-то і допоможе «вуглеводне вікно».

Припустимо, в перші три місяці тренінгу ви п'єте фруктовий смузі відразу після тренування в тренажерному залі. Вуглеводне вікно «відкрито» 45 хвилин після закінчення силової роботи, тому доцільно поспішити. За ці три місяці ви набираєте м'язи, а потім починаєте «сушитися», тобто позбутися від жирових відкладень. На період «сушки» про «вуглеводному вікні» краще забути, і згадати про «протеиновом вікні». Простіше кажучи, в період активного схуднення ви будете пити після тренування протеїновий коктейль, щоб зберегти набрані м'язи. Проте все це має сенс тільки, якщо ви хочете стати мускулистою, спортивної, а не просто худенькою.

І наостанок не зайве нагадати, що теорія працює в поєднанні з серйозним силовим тренінгом, а ось після аеробіки, роботи у кардіотренажерах, шейпінгу або плавання немає особливого сенсу вживати вуглеводи. І вже тим більше, якщо ви худнете, не слід їсти десерти після тренування, так вам жодна «вуглеводне вікно» не допоможе.

Читай також: