Вугільна дієта

Зазвичай вугільна дієта рекомендується в якості очисної. Нібито, всі наші проблеми з харчуванням і вагою обумовлені виключно «зашлаковкой організму». Якщо ввести в харчування якийсь елемент «Х», який очистить тіло від шкідливих речовин, організм як заправская машина по спалюванню жиру ліквідує всі, що ви наїли за довгі роки нездорового харчування. Ця теорія приваблює народ ще й тим, що, нібито «секретні продукти» швидко вирішують проблему перебудови метаболізму, а значить, всі ці муки з тривалою дієтою зі злегка зменшеною калорійністю і відвідуванням спортзалу зовсім ні до чого. Невже це правда?

Вугільна дієта з точки зору фізіології

Організм людини не здатний засвоїти активоване вугілля. Власне, останній являє собою ентеросорбент – речовина, здатна поглинати токсини алкоголю і бактеріального походження з ШКТ. Застосування вугілля теж вельми вузьконаправлене – його п'ють для того, щоб позбавитися від наслідків харчового та алкогольного отруєння.

В більшості випадків, «вугільна дієта призначається самостійно, без участі лікаря, і являє собою вживання 1 таблетки активованого вугілля на 10 кг ваги на добу. «Угольки» або п'ють вранці перед сніданком, або ділять на 3-4 рівні прийому та вживають перед кожної суттєвої їжею.

Вугілля не блокує жири, не погіршує всмоктування глюкози та не бореться з жировими відкладеннями. Він просто «забиває» ваш шлунок, і створює помилкове відчуття ситості. Саме заради цього ефекту і його п'ють, що б там не говорили і не писали про чудові жиросжигательные властивості цього сорбенту.

Крім того, роль «токсинів» в наборі ваги залишається недоведеною. Більшість професіоналів від дієтології дотримуються калорійною теорії харчування, і вважають, що жирові відкладення – «продукт» банальне переїдання. А «зашлаковка», якою лякають нас допомоги маловідомих доморощених авторів і глянсові журнали «лікується» банальним вживанням фруктів, овочів і великої кількості звичайної води. Плюс, звичайно ж, обмеження білої муки і гідрогенізованих жирів, які і створюють левову частку ваших проблем з травленням.

Чи корисна вугільна дієта, і які від неї наслідки

Пропагандисти вживання активованого вугілля обов'язково розкажуть вам, як вага знижується буквально на 1 кг на добу, якщо ви приймаєте сорбент. При цьому вони часто розповідають, що сидіти на дієтах і використовувати інші «негуманні» способи схуднення вам більше не доведеться ніколи.

Насправді, апетит зменшується, але ціна може бути занадто висока:

  • згадайте про медичні препарати, які ви приймаєте систематично. Можливо, частина з них перестане засвоюватися повно і якісно, варто почати пити вугілля. Це відноситься до багатьох ліків, від знеболюючих до протизаплідних, і може призвести до дуже серйозних наслідків для здоров'я;
  • протипоказанням до прийому активованого вугілля може стати запор, порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а також гастрит і коліт. Якщо ви п'єте вугілля для схуднення, систематично, а не для того, щоб запобігти інтоксикацію організму, з'ївши щось несвіже, цілком можливо, що організм відреагує на ці дії запором і нетравленням шлунка;
  • маніпуляції з вугіллям не вчать вас коригувати харчування в реальних умовах. Ви не купуєте ніяких цінних знань – замість складання збалансованого раціону у вас «просто їж менше», замість спорту – слабкість. Подумайте, адже пити вугілля все життя не вийде, коли вам будуть потрібні здорові способи контролю за вагою, навіщо тоді відкладати неминуче.

Важливо: перш ніж сісти на вугільну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: