Зелений чай

Зелений чай увійшов в типове меню наших співгромадян близько 10 років тому. Спочатку його вважали, безумовно, корисним продуктом, існувало безліч рецептів позбавлення від зайвої ваги, гіпертонії, захворювань судин і суглобів за допомогою цього напою. Проте трохи пізніше з'явилися тривожні чутки про те, що ароматна рідина «вимиває кальцій з кісток», може викликати отруєння і деякі захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Ну а чай в пакетиках взагалі звинувачують у всіх бідах від «зашлаковка організму» до підвищення апетиту. Зрештою, сучасні люди діляться на тих, хто цей напій обожнює, і тих, хто просто його не вживає. Варто любити зелений чай заради здоров'я, або можна обійтися парою чашок звичного чорного?

Користь зеленого чаю

Шведські медики довели, що 2-4 чашки цього напою в день можуть припинити зростання раніше утвореної ракової клітини. У ході експериментів було з'ясовано, що кахетіни зеленого чаю дозволяють блокувати розвиток кровоносних судин, що постачають пухлина поживними речовинами. У підсумку, цей напій рекомендують як профілактику онкології, особливо для тих, хто знаходиться в радіаційно неблагополучних регіонах.

Поліфеноли і кахетіни, які містяться в натуральному напої, здатні знижувати рівень холестерину крові. Крім того, зелений чай є природним сечогінним і позбавляє організм від зайвої рідини. Він в помірних кількостях рекомендується тим, у кого підвищений холестерин. Однак цим людям слід пам'ятати, що надмірне вживання такого чаю підвищує тиск, так як напій містить ще й кофеїн.

У вісімдесяті роки зелений чай оголосили справжньою панацеєю для тих, що худнуть. Дійсно, він володіє легким термогенним ефектом і здатний трохи підвищити температуру тіла здорової людини. У підсумку, прискорюються обмінні процеси, і за умови дотримання адекватної дієти, знижується вага. Сьогодні дієтологи рекомендують чашку цього напою перед тренуванням, щоб отримати кращий метаболічний відгук від заняття.

Також, напій багатий антиоксидантами, і, за даними японських вчених, має омолоджуючий ефект. Дійсно, чай стимулює вироблення колагену, за рахунок чого клітини шкіри відновлюються швидше.

Настій чаю використовують як народний засіб проти жирної себореї, і жирної лупи шкіри голови. Заварюють 100 г сировини на 200 г окропу, настій остуджують, проціджують і протирають шкіру 2 рази на добу. Досягнення результату забезпечується завдяки вираженому антисептическому ефекту відвару.

Шкода зеленого чаю

Щодо «вимивання кальцію з кісток» ви можете не турбуватися, такий ефект не може викликати жоден з харчових продуктів і напоїв. Це метаболічне порушення, яке виникає на тлі деяких захворювань, і до чаю воно не має ніякого відношення. Зелений чай може бути шкідливий, тільки якщо ви зловживаєте. Питво більше 4 чашок якісного натурального чаю в день нічим не обґрунтоване. Перш за все, «чайна передозування може викликати порушення в роботі нервової системи. Перезбудження її досягається за рахунок великих доз кофеїну, в підсумку, людина стикається з безсонням і втомою протягом дня.

Варто пам'ятати і про «зворотний ефект» поліфенолів. Якщо ви схильні до їх надмірного вживання, може статися, що печінка отримає перевантаження. Питво 8-9 чашок на добу перевантажує і ваші нирки. Пам'ятайте, що, на відміну від звичайної води, чай є діуретиком, а котра вчить сечовипускання, ви порушуєте природний механізм засвоєння деяких вітамінів і мінералів. Зокрема, зловживання чаєм може призвести до нестачі магнію, появи симптомів втоми і болю в м'язах. Ну а щоб не зіткнутися з шкодою від консервантів і барвників, постарайтеся уникати напоїв в пакетиках, і віддавати перевагу натуральному зеленому чаю.

Читай також: