Зональна дієта

Зональна дієта була розроблена американським дієтологом Баррі Сирсом, і відразу стала популярною серед багатьох «зірок» Голлівуду. Цей метод схуднення є також певною системою живлення, якою можна дотримуватися, за словами її автора, все життя, оскільки вона забезпечує надходження в організм усіх необхідних поживних речовин. Дуже швидку втрату зайвих кілограмів, дотримуючись цієї дієти, ви не отримаєте, та це й не до чого, адже безпечним для здоров'я вважається зниження ваги не більше чим на 3 кг на місяць.

Суть методу доктора Сірса полягає в тому, що вся вживається їжа розбивається на три групи: білки, жири і вуглеводи. Щоденний раціон складається з 5-ти – 6-ти разового прийому їжі, і кожен повинен містити певну кількість цих компонентів, а саме 30% білків, 30% жирів, 40% вуглеводів. Зональна дієта пропонує вести облік в блоках. Один блок білка — це, наприклад, 50 г знежиреного сиру або близько 30 г пісного м'яса або риби. Вуглеводний блок складається з невеликої тарілки овочів або півтарілки рису, а блок жирів — 3 оливки або чайна ложка рослинної олії.

Зразкове меню зональної дієти на один день:

Почніть ранок з чашки чорного натурального кави і ложки мигдалю, з'їжте 50 г вареної яловичини і склянку вівсяних пластівців, заварений в гарячій воді.

На обід приготуйте на пару або зваріть 200 г курячого м'яса, з'їжте шматок сиру будь-якого твердого сорту, 50 г волоських горіхів, пів яблука, помідор і 2 аркуша зеленого салату.

На полуденок можна загасити стручкову квасолю в рослинному маслі і з'їсти 200г сиру «тофу».

Вечеря складатиметься з 200 г курячого м'яса, шпинату з оливковою олією, можна з'їсти часточку лимона і 150 г полуниці.

За 2 години перед сном дозволяється поласувати персиком, оливками і нежирним сиром (100 г).

Зональна дієта обмежує вживання жирних молочних продуктів, які слід замінювати продуктами з низькою масовою часткою жиру. Також протипоказані яєчні жовтки. А взагалі при добре збалансованому раціоні Ви не будете відчувати голод, а Ваш організм отримає всі необхідні поживні речовини. Частота прийомів і кількість їжі, а так само її повна засвоюваність сприяє поступовому зниженню ваги.

Хоча автор зональної дієти стверджує, що дана система харчування сприятливо позначається на роботі серця, російські медики і дієтологи мають деякі сумніви на цей рахунок. Зональна дієта передбачає вживання великої кількості білка, а це призводить до посилення навантаження на видільну систему організму, що, в свою чергу, загрожує багатьма захворюваннями. Тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж застосовувати метод схуднення доктора Сірса.

Важливо: перш ніж сісти на зональну дієту, проконсультуйтеся з лікарем.

Читай також: